משלחת האיחוד האירופי למדינת ישראל

הסמינר ה -11 לישראל - האיחוד האירופי למאבק בגזענות, בשנאת זרים ובאנטישמיות

Tel-Aviv, 26/06/2017 - 09:46, UNIQUE ID: 170626_5
Joint Statements

הסמינר ה -11 לישראל - האיחוד האירופי למאבק בגזענות, בשנאת זרים ובאנטישמיות הצהרה משותפת 25 ביוני 2017

הסמינר ה -11 של ישראל והאיחוד האירופי בנושא המאבק בגזענות, בשנאת זרים ובאנטישמיות, התקיים היום ה -25 ביוני 2017. נציגי משרד החוץ, המשרד לענייני תפוצות, הנציבות האירופית, המדינות החברות באיחוד האירופי וארגונים שונים התכנסו היום בכדי להעמיק את שיתוף הפעולה ולחקור שיטות פעולה בהתמודדות עם שנאה וחוסר סובלנות באירופה ובישראל. הכנס נערך במשרד החוץ בירושלים,  והובל במשותף על ידי ורה יורובה, הנציבה האירופית למשפט, שוויון מגדרי והגנת הצרכן, ומר יובל רותם, מנכ"ל משרד החוץ.

 

הסמינר התמקד בשלושה נושאים עיקריים:

• אמצעים למניעת דברי שטנה ואנטישמיות ברשת.

• קידום כלים לניטור האנטישמיות באירופה ובמקומות אחרים.

• חינוך לסובלנות.

 

בפתח דבריו אמר יובל רותם, מנכ"ל משרד החוץ:

"ישראל מאמינה כי תעשיית טכנולוגית המידע צריכה לקחת על עצמה אחריות גדולה יותר במאמץ הפרו-אקטיבי לאתר שיח שנאה ברשת, ובלי גישה פרו-אקטיבית כזו, נמצא את עצמנו הרחק מאחורי כמות רבה של דברי שטנה בפלטפורמות המדיה החברתית".

 

בהודעת הפתיחה שלה אמרה הנציבה האירופית ורה יורובה:

"לגזענות ולאנטישמיות אין מקום באירופה, אנו עומדים איתן על מנת להגן על הקהילות היהודיות, יחד עם המדינות החברות שלנו, הארגונים הבינלאומיים והשותפים, ובעיקר ישראל. מטרתנו הסופית חייבת להיות הענקת חיים נורמליים ליהודים באירופה. מהירות תגובה ושיעור גבוה של הסרת דברי שנאה בלתי חוקיים מוכיחה כי שיתוף פעולה הדוק עם חברות ה-IT והחברה האזרחית, הביא את אירופה להתקדמות משמעותית."

 

שני הצדדים הצביעו בסיפוק על ההחלטה הראשונה של הפרלמנט האירופי בנושא האנטישמיות שהתקבלה ב -1 ביוני 2017. ההחלטה מעודדת אימוץ חקיקה נגד דברי שנאה ופשעי שנאה, שיפור איסוף הנתונים, מינוי איש קשר בנושא האנטישמיות, שימוש בכלים כגון הברית הבין-לאומית להנצחת זכר השואה (IHRA), וכמו כן הגדרת תוואי פעולה בנושא אנטישמיות להכשרה טובה יותר של אכיפת החוק והממשל.

 

לקבלת מידע נוסף, אנא צור קשר עם:

רן יעקובי, מנהל המחלקה למאבק באנטישמיות, ושימור זכר השואה  משרד החוץ.

Ran.yaakoby@mfa.gov.il; 050-6203165

 

שרון אופנברגר, עיתונות, משלחת האיחוד האירופי לישראל

שרון.OFFENBERGER@eeas.europa.eu; 054-4282213

Languages:
רובריקות: