Delegation of the European Union to the Dominican Republic

Заява речниці щодо подовження незаконного ув’язнення українських військовослужбовців

Bruxelles, 17/04/2019 - 19:19, UNIQUE ID: 190417_13
Statements by the Spokesperson

Заява речниці щодо подовження незаконного ув’язнення українських військовослужбовців

Лефортівський районний суд міста Москви знову подовжив утримання під вартою 24-ох українських військовослужбовців, цього разу до 24 та 26 липня відповідно. Спочатку таке рішення виніс суд Сімферополя у незаконно анексованому Кримському півострові. Представництво Європейського Союзу в Москві, а також низка дипломатичних місій ЄС спостерігали за судовим процесом у Лефортівському районному суді доти, доки засідання не оголосили закритим.

Військовослужбовців утримують від 25 листопада 2018 року, відколи поблизу Керченської протоки Росія захопила їх та їхні кораблі, безпідставно застосувавши воєнну силу.

Євросоюз неодноразово заявляв, що очікує від Росії негайного та беззастережного звільнення 24-х захоплених українських моряків. Поки моряки знаходяться в ув’язненні Росія повинна шанувати їхнє право на судове представництво та безперешкодний доступ до них консульських представників, а також гарантувати належне медичне лікування для усіх членів екіпажу, оскільки кількох з них було поранено під час захоплення. 

У відповідь на ескалацію ситуації у Керченській протоці ЄС додав низку російських посадовців до списку осіб, на які поширюються обмежувальні заходи за дії, що  підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Ми очікуємо, що Росія забезпечить безперешкодний та вільний прохід через Керченську протоку до та з Азовського моря у відповідності до міжнародного права.