Заява Кетрін Ештон після зустрічі з Леонідом Кожарою (31/01/2013)

Після зустрічі з Міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Кетрін Ештон зробила таку заяву:

«Моя зустріч із новим Міністром закордонних справ України Леонідом Кожарою, що відбулася під час підготовки до саміту Україна-ЄС, який пройде у Брюсселі 25 лютого, стала гарною нагодою для підбиття підсумків у контексті нашого спільного залучення до розбудови політичної асоціації та економічної інтеграції України з ЄС.

У своїх висновках, ухвалених у грудні минулого року, Рада міністрів ЄС із закордонних справ встановила конкретні критерії і часові рамки для можливого підписання Угоди про асоціацію, включаючи створення глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі. Однак підписання Угоди стане можливим лише у разі наявності належного прогресу. Таким чином я закликаю Україну скористатися можливістю для прориву у наших відносинах та вдатися до рішучих дій задля досягнення відчутного прогресу у напрямі виконання критеріїв, визначених у висновках Ради міністрів із закордонних справ. Ці критерії є справді досяжними, проте часу залишається обмаль.

Під час зустрічі я знову нагадала, наскільки важливим для України є розв’язання проблем, пов’язаних із застосуванням вибіркового правосуддя із подальшим запобіганням їхньому повторенню. У зв’язку із цим я висловила занепокоєння останніми подіями, що стосуються Юлії Тимошенко та її близьких соратників, а також загальним політичним контекстом, у рамках якого відбуваються ці події. Ми також обговорили новини про несподіване етапування Юрія Луценка з лікарні до в’язниці.

Під час зустрічі ми обмінялися думками з приводу головування України у ОБСЄ упродовж 2013 року, адже ця країна має хороші можливості для налагодження зв’язків. Також варто підкреслити необхідність у дотриманні Україною чинних зобов’язань перед ОБСЄ всередині країни та їхній підтримці по всьому регіону ОБСЄ. Я повністю підтримую прагнення України як країни-голови приділяти особливу увагу тривалим конфліктам, включаючи Придністровський конфлікт».