Політичні відносини

Церква Святого Михайла, КиївЦерква Святого Михайла, Київ

З моменту набуття Україною незалежності у 1991 році Європейський Союз та Україна динамічно розвивають відносини один з одним.

Україна - це держава, яка є пріоритетним партнером ЄС у рамках European Neighbourhood Policy (Європейської політики сусідства (ЄПС)) та Східного партнерства .

Правові засади відносин ЄС-Україна ґрунтуються на Partnership and Co-operation Agreement (PCA) (Угоді про партнерство та співробітництво між Україною та ЄС (УПС)).

Амбіції ЄС та України щодо посилення відносин один з одним створили можливість вийти за межі співпраці й сягнути поступової економічної інтеграції та поглиблення політичного співробітництва.

Таким чином, у березні 2007 року почалися перемовини щодо нової Угоди про асоціацію між Україною та ЄС . Вони завершились у грудні 2011. Нова Угода передбачає політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з ЄС.

21 березня 2014 року, глави держав та урядів Європейського Союзу та Прем'єр-міністр України, Й.В. Арсеній Яценюк, підписали політичні положення Угоди про Асоціацію між ЄС та Україною. Підписання даного документа підкреслило сильну підтримку України з боку ЄС у складні часи.

Також було знов підтверджено прагнення підписати другу частину положень. Тим часом, ЄС скоро тимчасово усуне митні збори з українського експорту до ЄС. Дані кроки є підтвердженням спільного прагнення ЄС та України до політичної асоціації та економічної інтеграції.

Оскільки перемовини з приводу Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та її ратифікація потребують певного часу для вступу Угоди в дію, сторони вирішили прийняти Порядок денний асоціації Україна-ЄС .