De Hoge Vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid

NieuwsRSS

  • 31/10/2014
    667 65744 1 _blank Statement by the Spokesperson on the expiration of the appropriate measures under Article 96 of the Cotonou Agreement concerning Zimbabwe Statement by the Spokesperson on the expiration of the appropriate measures under Article 96 of the Cotonou Agreement concerning Zimbabwe

    The European Union will on 1 November take a further step towards the normalisation of relations with Zimbabwe by allowing the appropriate measures under Article 96 of the Cotonou Agreement to expire.

    /statements/docs/2014/141031_01_en.pdf
    10/31/2014 14:20:00 10/31/2014 14:20:00 10/31/2014 14:20:00 nulldate 2014103114 090126248d0ac663 N 090126248d0ac663 /statements/docs/2014/141031_01_en.pdf 449956 pdf N /statements/docs/2014/141031_01_nl.pdf 2 /statements/docs/2014/141031_01_en.pdf /statements/docs/2014/141031_01_fr.pdf /statements/docs/2014/141031_01_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Statement by the Spokesperson on the expiration of the appropriate measures under Article 96 of the Cotonou Agreement concerning Zimbabwe pdf - 440 KB [440 KB] English (en) français (fr)
  • 30/10/2014
    665 65744 1 _blank Statement by the Spokesperson on ISIL atrocities in Iraq Statement by the Spokesperson on ISIL atrocities in Iraq /statements/docs/2014/141030_02_en.pdf 10/30/2014 22:55:00 10/30/2014 22:55:00 10/30/2014 22:55:00 nulldate 2014103022 090126248d082c6f N 090126248d082c6f /statements/docs/2014/141030_02_en.pdf 498778 pdf N /statements/docs/2014/141030_02_nl.pdf 2 /statements/docs/2014/141030_02_en.pdf /statements/docs/2014/141030_02_fr.pdf /statements/docs/2014/141030_02_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Statement by the Spokesperson on ISIL atrocities in Iraq pdf - 488 KB [488 KB] English (en) français (fr)
  • 30/10/2014
    Statement by the Spokesperson on the situation in Burkina Faso pdf

Meer nieuws

Hoge Vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid / Vicevoorzitter van de Europese Commissie

In november 2009 werd Catherine Ashton benoemd tot eerste Hoge Vertegenwoordiger van de Unie voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid / Vicevoorzitter van de Europese Commissie (HV/VV).

Deze nieuwe functie werd door het Lissabonverdrag in het leven geroepen om het gemeenschappelijk buitenlands en veiligheidsbeleid van de EU beter te coördineren. Zij combineert voorheen gescheiden taken om het buitenlands beleid meer gewicht en samenhang te geven.

De Hoge Vertegenwoordiger/Vicevoorzitter wordt in haar werk bijgestaan door de Europese Dienst voor extern optreden (EDEO), die op 1 januari 2011 is gevormd uit de diensten voor buitenlandse zaken van de Commissie en de Raad, aangevuld met diplomaten van de nationale diplomatieke vertegenwoordigingen.

De portefeuille van de HV/VV omvat:

  • traditionele diplomatie
  • coördinatie van andere instrumenten van het buitenlands beleid, zoals ontwikkelingshulp, handel, humanitaire hulp en crisisbestrijding
  • consensusvorming tussen 27 EU-landen met uiteenlopende prioriteiten, vaak in de maandelijke vergaderingen van de EU-ministers van buitenlandse zaken onder haar leiding
  • bijwonen van de regelmatige vergaderingen van de leiders van de EU-landen in de Europese Raad
  • vertegenwoordiging van de EU op internationale fora zoals de Verenigde Naties
  • leiding geven aan het Europees Defensieagentschap en het Instituut voor veiligheidsstudies van de EU

 

EU-commissaris voor handel

Voordat zij HV/VV werd, was Catherine Ashton als lid van de Europese Commissie verantwoordelijk voor handelsbeleid.

Zij leidde toen de in oktober 2009 afgeronde besprekingen over het vrijhandelsakkoord met Korea en vond een oplossing voor handelsgeschillen met belangrijke handelspartners. Daarnaast maakte zij zich sterk voor handel als instrument om de ontwikkeling in de wereld te bevorderen, waarbij zij de handelsbetrekkingen met de ACS (Afrika, het Caribisch gebied en de Stille Oceaan) aanhaalde.

Bovendien vertegenwoordigde Catherine Ashton de EU bij de Doha-ronde van wereldwijde handelsbesprekingen en bouwde zij de bilaterale handels- en investeringsbetrekkingen uit.

Politieke loopbaan in het Verenigd Koninkrijk

In 1999 werd zij wegens haar verdienste op het gebied van gemeenschapsvorming tot barones benoemd en in het hogerhuis opgenomen.

In juni 2001 werd zij benoemd tot staatssecretaris voor het ministerie van onderwijs en ambachten. In 2002 kreeg zij bij dat ministerie de verantwoordelijkheid voor het initiatief "Sure start".

In september 2004 werd Catherine Ashton benoemd tot staatssecretaris op het ministerie voor constitutionele zaken.

In 2005 werd zij uitgeroepen tot "minister van het jaar" door het tijdschrift "The House" en tot "hogerhuislid van het jaar" door Channel 4. In 2006 won zij de Stonewall Award als "politicus van het jaar".

In juni 2007 kreeg Catherine Ashton als lid van de Britse Labourregering de portefeuille Betrekkingen met het Hogerhuis.

Opleiding

Zij bezocht de Upholland Grammar School in Billinge Higher End, Lancashire en later het Mining and Technical College in Wigan. Ashton studeerde daarna aan Bedford College in London. In 1977 studeerde zij af als bachelor in de sociologie.

Privéleven

Catherine Ashton is geboren in het Engelse Lancashire op 20 maart 1956. Zij is getrouwd, heeft twee kinderen en drie kleinkinderen.


Agenda van de hoge vertegenwoordigerRSS

  • 17/10/2014
    1 12015 1 _blank Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 20 October 2014 Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 20 October 2014 10/17/2014 17:32:00 10/17/2014 17:32:00 10/17/2014 17:32:00 nulldate 2014101717 090126248cdf8966 N 090126248cdf8966 /agenda/2014/141019_ashton_agenda.pdf 451705 pdf Y /agenda/2014/141019_ashton_agenda.pdf /agenda/2014/141019_ashton_agenda_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 20 October 2014 pdf - 442 KB [442 KB]
  • 10/10/2014
    2 12015 1 _blank Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 12 October 2014 Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 12 October 2014 10/10/2014 15:34:00 10/10/2014 15:34:00 10/10/2014 15:34:00 nulldate 2014101015 090126248cc8a976 N 090126248cc8a976 /agenda/2014/141012_ashton_agenda.pdf 486123 pdf Y /agenda/2014/141012_ashton_agenda.pdf /agenda/2014/141012_ashton_agenda_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 12 October 2014 pdf - 475 KB [475 KB]
  • 19/09/2014
    3 12015 1 _blank Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 22 September 2014 Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 22 September 2014 09/19/2014 15:26:00 09/19/2014 15:26:00 09/19/2014 15:26:00 nulldate 2014091915 090126248ca634ee N 090126248ca634ee /statements/docs/2014/140922_ashton_agenda.pdf 485697 pdf Y /statements/docs/2014/140922_ashton_agenda.pdf /statements/docs/2014/140922_ashton_agenda_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 22 September 2014 pdf - 475 KB [475 KB]

More