Europos Sąjungos vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai

NaujienosRSS

  • 31/10/2014
    667 65744 1 _blank Statement by the Spokesperson on the expiration of the appropriate measures under Article 96 of the Cotonou Agreement concerning Zimbabwe Statement by the Spokesperson on the expiration of the appropriate measures under Article 96 of the Cotonou Agreement concerning Zimbabwe

    The European Union will on 1 November take a further step towards the normalisation of relations with Zimbabwe by allowing the appropriate measures under Article 96 of the Cotonou Agreement to expire.

    /statements/docs/2014/141031_01_en.pdf
    10/31/2014 14:20:00 10/31/2014 14:20:00 10/31/2014 14:20:00 nulldate 2014103114 090126248d0ac663 N 090126248d0ac663 /statements/docs/2014/141031_01_en.pdf 449956 pdf N /statements/docs/2014/141031_01_lt.pdf 1 /statements/docs/2014/141031_01_en.pdf /statements/docs/2014/141031_01_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Statement by the Spokesperson on the expiration of the appropriate measures under Article 96 of the Cotonou Agreement concerning Zimbabwe pdf - 440 KB [440 KB] English (en)
  • 30/10/2014
    665 65744 1 _blank Statement by the Spokesperson on ISIL atrocities in Iraq Statement by the Spokesperson on ISIL atrocities in Iraq /statements/docs/2014/141030_02_en.pdf 10/30/2014 22:55:00 10/30/2014 22:55:00 10/30/2014 22:55:00 nulldate 2014103022 090126248d082c6f N 090126248d082c6f /statements/docs/2014/141030_02_en.pdf 498778 pdf N /statements/docs/2014/141030_02_lt.pdf 1 /statements/docs/2014/141030_02_en.pdf /statements/docs/2014/141030_02_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Statement by the Spokesperson on ISIL atrocities in Iraq pdf - 488 KB [488 KB] English (en)
  • 30/10/2014
    Statement by the Spokesperson on the situation in Burkina Faso pdf

Kitos naujienos

Europos Sąjungos vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams ir saugumo politikai ir Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja

2009 m. lapkritį pirmąja Europos Sąjungos vyriausiąja įgaliotine užsienio reikalams ir saugumo politikai ir Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja paskirta Catherine Ashton.

Ši pareigybė sukurta pagal Lisabonos sutartį, o tokias pareigas einantis žmogus yra atsakingas už ES bendros užsienio ir saugumo politikos koordinavimą. Jis turi užtikrinti, kad ES užsienio politika būtų nuoseklesnė ir labiau suderinta, – anksčiau šias užduotis vykdė skirtingi pareigūnai.

Vyriausiajai įgaliotinei ir pirmininko pavaduotojai padeda Europos išorės veiksmų tarnyba (EIVT), įkurta 2011 m. sausio 1 d. sujungus Komisijos ir Tarybos užsienio politikos padalinius ir pakvietus diplomatų iš nacionalinių diplamatinių tarnybų.

Vyriausiosios įgaliotinės atsakomybės sritys labai įvairios:

  • rūpintis tradicine diplomatija;
  • koordinuoti kitas užsienio politikos priemones – paramos vystymuisi, prekybos, humanitarinės pagalbos ir krizių valdymo;
  • siekti 27 ES valstybių narių, turinčių skirtingus prioritetus, konsensuso (dažniausiai per kartą per mėnesį vykstančius ES užsienio reikalų ministrų posėdžius, kuriems ji pirmininkauja);
  • dalyvauti eiliniuose ES šalių vadovų susitikimuose Europos Vadovų Taryboje;
  • atstovauti Europos Sąjungai tarptautiniuose forumuose, kaip antai Jungtinėse Tautose;
  • vadovauti Europos gynybos agentūrai ir ES saugumo studijų institutui.

 

Už prekybą atsakinga Komisijos narė

Prieš pradėdama eiti dabartines pareigas, Catherine Ashton buvo už prekybą atsakinga Komisijos narė.

Ji vadovavo svarbioms deryboms dėl laisvosios prekybos susitarimo su Korėja, kurios baigtos 2009 m. spalį, ir išsprendė keletą didelių nesutarimų su svarbiausiais prekybos partneriais. Be to, ji ragino pasitelkus prekybą skatinti vystymąsi visame pasaulyje ir siekė sutvirtinti ES ekonominius ryšius su Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno valstybėmis.

Catherine Ashton taip pat atstovavo Europos Sąjungai Dohos pasaulio prekybos derybų raunde ir užmezgė tvirtus dvišalius prekybos ir investicijų ryšius.

Politinė karjera Jungtinėje Karalystėje

Už bendruomeninį darbą 1999 m. jai buvo suteiktas pero titulas (leiboristų frakcija) iki gyvos galvos.

2001 m. birželį ji paskirta Švietimo ir ugdymo ministerijos parlamentine valstybės sekretore. 2002 m. toje ministerijoje jai patikėta rūpintis iniciatyva „Gera pradžia“.

2004 m. rugsėjį C. Ashton paskirta Konstitucinių reikalų departamento parlamentine valstybės sekretore.

2005 m. žurnalo „The House“ skaitytojai ją išrinko „Metų ministre“, o kanalas „Channel 4“ skyrė jai „Metų pero“ titulą. 2006 m. ji laimėjo „Stonewall“ „Metų politiko“ apdovanojimą.

2007 m. birželį Catherine Ashton tapo Didžiosios Britanijos leiboristų vyriausybės kabineto nare, kaip aukštųjų parlamento rūmų – Lordų rūmų – vadovė.

Išsilavinimas

C. Ashton lankė Apholando pagrindinę mokyklą Lankašyro mieste Billinge Higher End, paskui Vigano Kasybos ir technikos koledžą. Tada išvyko studijuotį į Bedfordo koledžą Londone. Jame 1977 m. gavo sociologijos bakalauro diplomą.

Asmeninis gyvenimas

Catherine Ashton gimė 1956 m. kovo 20 d. Lankašyre (Anglija). Ji ištekėjusi, turi du vaikus ir tris povaikius.


Vyriausiosios įgaliotinės darbotvarkėRSS

  • 17/10/2014
    1 12015 1 _blank Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 20 October 2014 Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 20 October 2014 10/17/2014 17:32:00 10/17/2014 17:32:00 10/17/2014 17:32:00 nulldate 2014101717 090126248cdf8966 N 090126248cdf8966 /agenda/2014/141019_ashton_agenda.pdf 451705 pdf Y /agenda/2014/141019_ashton_agenda.pdf /agenda/2014/141019_ashton_agenda_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 20 October 2014 pdf - 442 KB [442 KB]
  • 10/10/2014
    2 12015 1 _blank Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 12 October 2014 Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 12 October 2014 10/10/2014 15:34:00 10/10/2014 15:34:00 10/10/2014 15:34:00 nulldate 2014101015 090126248cc8a976 N 090126248cc8a976 /agenda/2014/141012_ashton_agenda.pdf 486123 pdf Y /agenda/2014/141012_ashton_agenda.pdf /agenda/2014/141012_ashton_agenda_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 12 October 2014 pdf - 475 KB [475 KB]
  • 19/09/2014
    3 12015 1 _blank Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 22 September 2014 Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 22 September 2014 09/19/2014 15:26:00 09/19/2014 15:26:00 09/19/2014 15:26:00 nulldate 2014091915 090126248ca634ee N 090126248ca634ee /statements/docs/2014/140922_ashton_agenda.pdf 485697 pdf Y /statements/docs/2014/140922_ashton_agenda.pdf /statements/docs/2014/140922_ashton_agenda_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 22 September 2014 pdf - 475 KB [475 KB]

More

  • Spausdinti
  • Nustatyti įprastinį šrifto dydį
  • Padidinti šriftą 150 procentų
  • Padidinti šriftą 200 procentų