Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja

UudisedRSS

  • 01/08/2014
    515 65744 1 _blank Statement on humanitarian truce in the Gaza Strip Statement on humanitarian truce in the Gaza Strip /statements/docs/2014/140801_01_en.pdf 08/01/2014 16:31:00 08/01/2014 16:31:00 08/01/2014 16:31:00 nulldate 2014080116 090126248c641b8b N 090126248c641b8b /statements/docs/2014/140801_01_en.pdf 433782 pdf N /statements/docs/2014/140801_01_et.pdf 1 /statements/docs/2014/140801_01_en.pdf /statements/docs/2014/140801_01_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Statement on humanitarian truce in the Gaza Strip pdf - 424 KB [424 KB] English (en)
  • 31/07/2014
    514 65744 1 _blank Statement by the spokesperson on the situation in Xinjiang, China Statement by the spokesperson on the situation in Xinjiang, China /statements/docs/2014/140731_03_en.pdf 07/31/2014 19:01:00 07/31/2014 19:01:00 07/31/2014 19:01:00 nulldate 2014073119 090126248c6336c1 N 090126248c640595 /statements/docs/2014/140731_03_en.pdf 437093 pdf N /statements/docs/2014/140731_03_et.pdf 1 /statements/docs/2014/140731_03_en.pdf /statements/docs/2014/140731_03_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Statement by the spokesperson on the situation in Xinjiang, China pdf - 427 KB [427 KB] English (en)
  • 31/07/2014
    513 65744 1 _blank Statement on the shelling of an UNRWA school and a market in Gaza Statement on the shelling of an UNRWA school and a market in Gaza /statements/docs/2014/140731_02_en.pdf 07/31/2014 15:47:00 07/31/2014 15:47:00 07/31/2014 15:47:00 nulldate 2014073115 090126248c62fb61 N 090126248c62fb61 /statements/docs/2014/140731_02_en.pdf 438832 pdf N /statements/docs/2014/140731_02_et.pdf 1 /statements/docs/2014/140731_02_en.pdf /statements/docs/2014/140731_02_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Statement on the shelling of an UNRWA school and a market in Gaza pdf - 429 KB [429 KB] English (en)

Veel uudiseid

Liidu välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrge esindaja / Euroopa Komisjoni asepresident

2009. aasta novembris nimetati Catherine Ashton Euroopa Liidu esimeseks välisasjade ja julgeolekupoliitika kõrgeks esindajaks / Euroopa Komisjoni asepresidendiks.

Uus ametikoht loodi Lissaboni lepinguga ning selle täitja vastutab ELi ühise välis- ja julgeolekupoliitika koordineerimise eest. Kõnealune ametipost ühendab eelnevalt lahus olnud ülesanded – muuta ELi välispoliitika koordineeritumaks ja järjepidevamaks.

Kõrget esindajat / Euroopa Komisjoni asepresidenti abistavad tema töös Euroopa välisteenistus, mis loodi 1. jaanuaril 2011, ühendades komisjoni ja nõukogu välispoliitika osakonnad ning kaasates diplomaadid liikmesriikide diplomaatilistest teenistustest.


Kõrge esindaja portfell hõlmab erinevaid ülesandeid:

  • traditsiooniline diplomaatia;
  • muude välispoliitika vahendite koordineerimine (arenguabi, kaubandus, humanitaarabi ja kriisiohjamine);
  • konsensuse saavutamine 27 ELi liikmesriigi ning nende vastavate prioriteetide vahel – sageli ELi välisministrite igakuiste kohtumiste (mille eesistujaks on Catherine Ashton) raames;
  • osalemine ELi liikmesriikide juhtide kohtumistel Euroopa Ülemkogu raames;
  • ELi esindamine rahvusvahelisel tasandil (näiteks Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni juures);
  • Euroopa Kaitseagentuuri ja Euroopa Liidu Julgeoleku-uuringute Instituudi juhtimine.

 

ELi kaubandusvolinik

Enne käesolevale ametikohale asumist oli Catherine Ashton komisjoni kaubandusvolinik.

Ta juhtis Koreaga sõlmitud vabakaubanduslepingut käsitlevaid olulisi läbirääkimisi (mis viidi lõpule 2009. aasta oktoobris) ning lahendas mitmed kõrgetasemelised kaubandusvaidlused peamiste kaubanduspartneritega. Samuti on ta toetanud kaubandust kui arengu edendajat kogu maailmas, tugevdades ELi majandussuhteid Aafrika, Kariibi mere ja Vaikse ookeani (AKV) riikidega.

Catherine Ashton esindas ELi ka kaubandusläbirääkimiste Doha voorus ning aitas kaasa tugevate kahepoolsete kaubandus- ja investeerimissuhete loomisele.

Poliitiline karjäär Ühendkuningriigis

1999. aastal anti Catherine Ashtonile tema sotsiaalvaldkonnas tehtud töö tunnustamiseks (mittepärandatav) aadliku tiitel

2001. aasta juunis nimetati ta hariduse ja kutseoskuste ministeeriumi parlamentaarseks riigisekretäriks. 2002. aastal sai ta vastutavaks asjaomase ministeeriumi algatuse „Kindel Algus” („Sure Start”) eest.

2004. aasta septembris nimetati Catherine Ashton põhiseadusküsimuste ministeeriumi parlamentaarseks riigisekretäriks.

2005. aastal nimetati ta ajakirja The House poolt aasta ministriks ning telekanali Channel 4 poolt aasta aadlikuks. 2006. aastal võitis ta aasta poliitiku auhinna iga-aastase Stonewalli konkursi raames.

2007. aasta juunis määrati Catherine Ashton leiboristide valitsuspartei kabineti juhiks ülemkojas.

Haridus

Catherine Ashtoni esimeseks õppeasutuseks oli Upholland Grammar School Billinge Higher Endis, Lancashire'is. Seejärel õppis ta Wigani mäe- ja tehnikakolledžis. Catherine Ashton jätkas õpinguid Londoni Bedfordi kolledžis. Ta lõpetas kõnealuse kooli 1977. aastal bakalaureuse kraadiga sotsioloogia erialal.

Isiklik elu

Catherine Ashton sündis 20. märtsil 1956 Inglismaal Lancashire'is. Ta on abielus ning tal on kaks last ja kolm kasulast.

Kõrge esindaja päevakordRSS

  • 01/08/2014
    1 12015 1 _blank Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 04 August 2014 Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 04 August 2014 08/01/2014 16:36:00 08/01/2014 16:36:00 08/01/2014 16:36:00 nulldate 2014080116 090126248c641b8c N 090126248c64744f /agenda/2014/140804_ashton_agenda.pdf 485201 pdf Y /agenda/2014/140804_ashton_agenda.pdf /agenda/2014/140804_ashton_agenda_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 04 August 2014 pdf - 474 KB [474 KB]
  • 25/07/2014
    2 12015 1 _blank Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 28 July 2014 Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 28 July 2014 07/25/2014 12:06:00 07/25/2014 12:06:00 07/25/2014 12:06:00 nulldate 2014072512 090126248c5be34c N 090126248c5be34c /agenda/2014/140728_ashton_agenda.pdf 484520 pdf Y /agenda/2014/140728_ashton_agenda.pdf /agenda/2014/140728_ashton_agenda_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 28 July 2014 pdf - 474 KB [474 KB]
  • 18/07/2014
    3 12015 1 _blank Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 21 July 2014 Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 21 July 2014 07/18/2014 16:24:00 07/18/2014 16:24:00 07/18/2014 16:24:00 nulldate 2014071816 090126248c53306d N 090126248c53306d /agenda/2014/140721_ashton_agenda.pdf 487523 pdf Y /agenda/2014/140721_ashton_agenda.pdf /agenda/2014/140721_ashton_agenda_zz.pdf N ID_INTERNAL N N
    Agenda of High Representative Catherine Ashton Week of 21 July 2014 pdf - 477 KB [477 KB]

More

  • Prindi
  • Tavaline kirjasuurus
  • Kirjasuurus 150 %
  • Kirjasuurus 200 %

Multimedia