Чим ми займаємося

ЄС підтримує дипломатичні відносини майже з усіма державами світу. Європейський Союз є стратегічним партнерством основних міжнародними гравців. ЄС тісно співпрацює з новими регіональними лідерами по всьому світу. Європейським Союзом також було підписано двосторонні Угоди про Асоціацію з рядом сусідніх держав. Закордоном 141 Представництво ЄС виконує функції близькі до посольств.

Нижче наведено 10 прикладів того, чим займається ЄС для захисту своїх інтересів та просування європейських цінностей у всьому світі

  1. ЄС підтримує стабільність на Балканах. ЄС фінансує проекти підтримки у семи державах, аби допомогти побудувати стабільні суспільства. У Косово (1) ЄС направило сили з дотримання правопорядку та справедливості, чисельністю 1900 осіб, які покликані забезпечити верховенство права. Країни Західних Балкан вже є кандидатами або потенційними кандидатами на вступ до ЄС у рамках політики розширення.
  2. ЄС є членом Квартету – разом із ООН, США та Росією, – який працює над встановленням миру на Близькому Сході. Врегулювання арабсько-ізраїльського конфлікту є стратегічним пріоритетом ЄС. Ціллю ЄС є вирішення питання, шляхом забезпечення існування двох держав: незалежної, демократичної, життєздатної Палестинської держави, яка живе пліч-о-пліч із Ізраїлем та іншими сусідами.  
  3. ЄС пропонує своїм сусідам привілейовані відносини в рамках Європейської Політики Сусідства. Мета даної політики – посилення процвітання, безпеки та стабільності всіх партнерів, та уникнення появи нових бар'єрів між ЄС та країнами Центрального Середземномор'я, Східної Європи та Південного Кавказу.
  4. Союз відіграв ключову роль у прийнятті Кіотського Протоколу зі зміни клімату,  а також запровадив внутрішній порядок денний зі скорочення викидів вуглецю в атмосферу, який ймовірно є найбільш сучасним у світі. ЄС залишається основним гравцем в даному питанні, та просуває амбітну програму змін. Європейський Союз зосереджується на побудові коаліції для прийняття угоди зі зміни клімату, яка буде обов’язковою до виконання.
  5. ЄС тісно співпрацює з ООН із цілого ряду питань. Відданість ЄС принципу багатосторонніх відносин, відображається у дотриманні прийнятих правил міжнародних відносин, що чітко зазначені у Лісабонському Договорі. Коли є така можливість, ЄС намагається замінити чи пом’якшити політику сили правилами та нормами, таким чином, наближуючи міжнародні відносини до внутрішнього порядку Союзу: більш мирного та передбачуваного.
  6. ЄС очолює військові, політичні та громадські місії, направлені на побудову та забезпечення миру в ряді держав Європи, Африки та Афганістані і не тільки.
  7. ЄС є відданим правам людини, та сприяє їх дотриманню у сьому світі. ЄС зробив права людини центром своїх зовнішніх відносин: у політичних діалогах з третіми країнами, через свою політику розвитку та допомоги, або через діяльність у міжнародних організаціях, таких як ООН.
  8. Союз виступає як єдиний гравець у зовнішній торгівлі, та підтримує принципи вільної та чесної міжнародної торгівлі. Оскільки, він провадить єдину політику, він може здійснювати серйозний вплив. Разом, 28 держав-членів Європейського Союзу створюють 19% світового імпорту та експорту. Оскільки технічні норми ЄС широко використовуються у всьому світі, Союз часто визначає умови функціонування ринку.
  9. ЄС підтримує соціальний та економічний розвиток своїх партнерів та допомагає у моменти скрути. Разом, ЄС та його держави-члени є найбільшим донором гуманітарної допомоги та допомоги, направленої на розвиток у світі. Їх загальний внесок складає 60% від загальної допомоги на розвиток у всьому світі.
  10. ЄС реагує на виклики, які пов’язані з міжнародними економічними питаннями, як наприклад, в контексті Великої Двадцятки. ЄС робить активний внесок у реформування міжнародних фінансових інституцій, таких як Світовий Банк та МВФ, а також у реформування механізму регулювання фінансового сектору. Єдина валюта, Євро, надає додаткового впливу на зону Євро та Європейський Центральний Банк.