Конференція з питань «блакитної економіки» Чорноморського регіону: зацікавлені сторони зібралися в Одесі, щоб продовжити і поглибити співпрацю (14/06/2016)

Конференція з питань «блакитної економіки» Чорноморського регіону: поглиблення інтеграції

Сьогодні в Одесі Європейський Комісар з питань навколишнього середовища, морської справи і рибальства Кармену Велла та Віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон взяли участь у відкритті заходу високого рівня «Конференція зацікавлених сторін з питань «блакитної економіки» Чорноморського регіону: поглиблення інтеграції».

Конференція проводиться вже третій рік поспіль. Цього року захід включає всебічну дискусію з морських питань і питань судноплавства в Чорному морі. Учасники (державні представники, політики, дослідники та приватні зацікавлені особи Чорноморських країн) можуть розглянути виконану за останній рік роботу та досягнуті та цей час результати, розповісти про успішні заходи в морській сфері та ознайомитися з новими ідеями людей, які працюють на місцях, в області зміцнення «блакитної економіки». Конференція також спрямована на сприяння встановленню партнерства між галузями і зацікавленими групами, завдяки чому жителі держав чорноморського регіону отримають значні економічні переваги.

Кармену Велла, Європейський Комісар з питань навколишнього середовища, морської справи і рибальства, наголосив на необхідності співпраці в сфері безпечного використання потенціалу Чорного моря: «В ЄС ми вже прийняли інтегрований підхід до морської політики - такий, що враховує «морську систему» в цілому. Для цього різні галузі, від місцевого до наддержавного рівня морського басейну, повинні встановити один з одним діалог. Наш досвід в Балтійському, Атлантичному, Адріатичному та Іонічному регіонах показує, що коли всі сторони згодні співпрацювати між собою в декількох практичних сферах і використовують при цьому структурований підхід, інвестиційний клімат регіону поліпшується. Що, в свою чергу, призводить до появи нових підприємств, створення робочих місць і до економічного зростання.

Володимир Кістіон, Віце-прем'єр-міністр України, сказав: «Модель інтегрованої морської політики може стати нашою ефективною спільною відповіддю на багатогранні виклики, з якими ми стикаємося сьогодні в Чорноморському регіоні, а також інструментом для реалізації нових можливостей, які стають доступними в рамках формування нового явища 'блакитної економіки'. Україна прагне використовувати передові знання ЄС в цій галузі для прискорення системних реформ в своїх прибережних районах, а також сприяння розвитку міжнародного співробітництва на основі спільного бачення, цінностей і принципів.» 

Чорне море є важливим транспортним коридором між Європою та Азією, туристичним напрямком і ринком, що розвивається та сприяє співпраці та здоровій конкуренції. Це також стратегічний регіон між Азією, Європою і Середнім Сходом. Його «блакитна економіка», яка вже чітко проявляється в таких містах, як Одеса, Констанца, Варна та Стамбул, має значний потенціал. Однак є ряд питань, які потрібно вирішити для процвітання «блакитної економіки»: наприклад, все ще необхідно адаптувати інфраструктуру відповідно до стандартів інноваційної та світової економіки, поліпшити доступ до загального надбання, а також підвищити якість послуг та оптимізувати безпеку.

Метою даної конференції є пошук шляхів для вирішення цих труднощів за участю усіх зацікавлених сторін за допомогою виявлення способів співпраці та можливостей фінансування, що сприятиме пошуку стійких рішень.

Загальна інформація

Цикл конференцій за участю зацікавлених сторін високого рівня було розпочато в Будапешті в січні 2014 року і продовжено в Софії в березні 2015 року. Чорноморські країни - Україна, Республіка Молдова, Грузія, Туреччина, Болгарія та Румунія.

Для додаткової інформації

З додатковою інформацією можна ознайомитися на сайті: http://ec.europa.eu/fisheries/cfp/fishing_rules/tacs/index_en.htm

Контакти для преси

Енріко БРІВІО (+32 2 295 61 72)

Айріс ПЕТСА (+32 2 299 33 21)

Із загальних питань:

Інформаційний центр «Europe Direct» по телефону 00 800 67 89 10 11 чи електронній пошті