Черговий етап реалізації спільного з ЄС грантового проекту «Модернізація тягової підстанції електротранспорту м. Краматорська» (10/05/2016)

28 квітня 2016 року комунальне підприємство «Краматорське трамвайно-тролейбусне управління» оголосило закупівлю обладнання для модернізація тягової підстанції, яка розташована за адресою: м. Краматорськ, вул. О.Тихого (стара назва - Орджонікідзе) 25В

Очікувана вартість закупівлі - 27 917 400,00 грн (Двадцять сім мільйонів дев’ятсот сімнадцять тисяч чотириста гривень 00 копійок). Проект фінансується ЄС.

Конкурсна документація розміщена на офіційному державному веб-порталі з питань державних закупівель http://tender.me.gov.ua (номер бюлетеня:82(28.04.2016) від 28.04.2016, номер оголошення у бюлетені: 109759).

Вона складена у відповідності до вимог проведення контрактних процедур для зовнішньої діяльності ЄС, статті 6 Закону України «Про здійснення державних закупівель» та Рамкової Угоди між Урядом України та Комісією Європейських Співтовариств.

Найбільш важливими результатами впровадження проекту стануть:

- Економія електроенергії на власні потреби тягової підстанції;

- Дана тягова підстанція є центральною енергопостачальної контактну мережу міського електротранспорту. Так як зоною енергопостачання тягової підстанції є контактна мережа трамвая і контактна мережа тролейбуса при відмові в роботі обладнання весь електротранспорт в місті зупиниться.

- При збільшенні можливої потужності дана тягова підстанція впорається і з електропостачанням тролейбусного маршруту в Старе місто.

- Безперебійна і безпроблемна робота системи, зменшення ймовірності аварійних ситуацій.

Актуальність проекту полягає ще в тому, що в умовах стійких тенденцій до збільшення вартості енергії, ця проблема стала нагальною, оскільки саме в цій сфері економія енергетичних ресурсів зростає пропорційно обсягу виділених коштів на впровадження енергозберігаючих заходів.

Слід зазначити, що в кінці 2012 року Краматорськ став першим зі Східної частини України містом, який приєднався до європейської ініціативи «Угода мерів - Схід». У 2013-2014 роках працівниками органів місцевого самоврядування розроблявся План дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР), який був завершений спільно з USAID в рамках проекту «Муніципальна енергетична реформа», і затверджений сесією Краматорської міської ради в квітні 2015 р.

Проект з модернізації тягової підстанції стане ключовим етапом реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку нашого міста до 2030 року в секторі муніципального транспорту.