Заява Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні та Єврокомісара з Європейської політики сусідства і перемовин про вступ Йоганнеса Гана щодо призначення Володимира Гройсм (14/04/2016)

Сьогоднішнє призначення в Україні нового уряду на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом є важливою подією у часи, коли країні вкрай потрібен новий імпульс. Зустрічаючись багато разів з Гройсманом під час того, які він був Головою Верховної Ради – зокрема, й зовсім нещодавно, – ми сподіваємося на співпрацю з ним заради побудови сильної України, що ґрунтуватиметься на засадничих реформах та відповідальному управлінні.

Від 2014 року в Україні було докладено вагомих зусиль задля впровадження реформ. Потрібно скористатися імпульсом, наданим призначенням нового Прем’єр-міністра і нового уряду, – насамперед і передусім задля оновлення довіри та активної життєвої позиції українських громадян.

Європейський Союз залишається відданим ідеї підтримки України політично та за допомогою надання фінансової і технічної допомоги; ця підтримка стосується зусиль України у впровадженні ключових реформ, модернізації країни та боротьби проти корупції. У цьому контексті ми підтримуватимемо новий уряд, аби забезпечити ефективне та прозоре функціонування політичних та економічних інституцій та зміцнення верховенства права. У зв’язку із цим вкрай важливою буде робота органів прокуратури, які по-справжньому віддані рішучим реформам.

Ми також віримо, що призначення нового уряду надасть новий поштовх впровадженню Мінських угод, і ми закликаємо усі сторони повністю дотримуватися своїх зобов’язань.