У Європейському Парламенті відбудеться «Український тиждень» (23/02/2016)

Наступного тижня депутати Верховної Ради України завітають до Європейського Парламенту, аби взяти участь у спільній триденній конференції високого рівня (з 29 лютого по 2 березня) з питань розвитку і зміцнення потенціалу українського парламенту. Під час «Українського тижня» депутати Європарламенту, парламентів країн-членів ЄС, а також представники інших інституцій Євросоюзу та міжнародних організацій матимуть змогу обмінятися досвідом з понад сорока народними обранцями з України, включаючи керівництво Верховної Ради, щодо питань, пов’язаних з належними парламентськими практиками, законотворчістю та представництвом.

Торік у липні Президент Європарламенту Мартін Шульц і Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман підписали Меморандум про розуміння. Його мета – зміцнення конституційної ролі українського парламенту у законотворчості, законодавчому контролі та представництві.

У відповідності до Меморандуму колишній Президент Європарламенту Пет Кокс підготував звіт та дорожню карту розвитку і зміцнення потенціалу. Її буде представлено під час «Українського тижня». Також дорожня карта складе підґрунтя для першого раунду дискусій на високому рівні на визначені теми.

Перед початком заходу, у понеділок (29 лютого, о 15:00), Пет Кокс проведе розгорнутий брифінг для медіа та громадськості (у кімнаті PHS 3C050). Під час брифінгу колишній очільник Європарламенту розкаже про основні результати свого звіту.

Конференція розпочнеться у понеділок, 29 лютого, о 16:30. Головувати під час відкриття будуть Голова Комітету Європарламенту із закордонних справ Елмар Брок і Голова делегації Європарламенту до парламентського комітету асоціації між ЄС та Україною Андрей Пленкович. Мартін Шульц, Володимир Гройсман, Пет Кокс та Йоганнес Ган (Європейський Комісар з Європейської політики сусідства та перемовин про вступ) звернуться до присутніх із вступним словом.

Після цього відбудеться спільний підхід до преси Мартіна Шульца і Володимира Гройсмана. На пізніше запланована прес-конференція голів політичних фракцій Верховної Ради та Андрея Пленковича.

У вівторок, 1 березня, відбудуться дебати на високому рівні: учасники шести панелей обговорять, зокрема, питання відносин між законодавчою та виконавчою гілками влади, представницьку роль парламенту або роль його секретаріату.

«Український тиждень» завершиться у середу, 2 березня. Цього дня буде підписано Угоду про адміністративну співпрацю між секретаріатами Європарламенту і Верховної Ради України.

«Український тиждень» у Європарламенті транслюватиметься онлайн парламентським телеканалом.

Більше інформації:

Проект порядку денного «Українського тижня»

Проект програми тематичних дебатів на високому рівні

Постер «Українського тижня» у Європейському Парламенті