Друге засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (22/02/2016)

11 лютого 2016 року в Брюсселі відбулося друге засідання Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС) – утвореного відповідно до Угоди про асоціацію органу, що об’єднує представників громадянського суспільства України та ЄС та має на меті забезпечення громадського контролю за виконанням Угоди. У засіданні взяли участь новообрані члени Української сторони ПГС, що представляють громадські організації, профспілки та організації роботодавців України, а також члени ПГС зі сторони Європейського Економічного і Соціального Комітету (ЄЕСК) і постійні спостерігачі з європейських мережевих організацій.

Учасники обговорили поточний стан виконання Угоди про асоціацію і проведення пов’язаних з нею реформ, а також основні виклики на цьому шляху. Говорили про ситуацію в сфері прав людини і верховенства права, соціально-економічну ситуацію, питання ефективного використання потенціалу ПВЗВТ, секторальні реформи та багато іншого. Також на засіданні було представлено два  тематичні звіти ПГС з питань, визнаних пріоритетними для аналізу ПГС у 2015 р. – антикорупційної політики і енергетики. За результатами усіх обговорень засідання прийнято Спільну декларацію. 

Додаткова інформація:

Платформа громадянського суспільства Україна-ЄС (ПГС) - двосторонній орган, створений на виконання ст. 469 Угоди про асоціацію і покликаний бути форумом для обміну думками між представниками громадянського суспільства України і ЄС. За Угодою, інші двосторонні органи асоціації регулярно взаємодіють з ПГС: вона отримує інформацію про рішення та рекомендації Ради асоціації, водночас сама може надавати Раді свої рекомендації; також регулярні контакти з представниками ПГС задля отримання їхньої думки щодо досягнення цілей Угоди здійснюють Комітет асоціації та Парламентський комітет асоціації.

ПГС складається з 15 членів з української сторони (по 3 представники від сектору громадських організацій, профспілок і роботодавців, а також 6 координаторів тематичних робочих груп), а також 9 членів зі сторони Європейського економічно-соціального комітету і 6 постійних спостерігачів від інших європейських громадських об’єднань, що обираються на термін 2,5 роки. Основна форма роботи – спільні засідання двічі на рік, підготовка доповідей з пріоритетних питань виконання Угоди про асоціацію та позиційних документів (спільних декларацій).

Вебсайт Української сторони ПГС:  http://eu-ua-csp.org.ua/

Сторінка Української сторони ПГС у ФБ: https://www.facebook.com/eu.ua.platform/

Вебсайт ЄЕСК: http://www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.events-and-activities-2nd-eu-ukraine

Контакти:eu.ua.platform@gmail.com