ЄС підтримує кампанію з вакцинації у боротьбі проти поліомієліту в Україні (22/01/2016)

Європейський Союз надає 1,255 млн. євро на підтримку зусиль України у боротьбі проти бід поліомієліту.

A girl gets her polio vaccine in Odessa Oblast, Ukraine (UNICEF Ukraine/2015/P.Zmey)A girl gets her polio vaccine in Odessa Oblast, Ukraine (UNICEF Ukraine/2015/P.Zmey)

Європейський Союз надає 1,255 млн. євро, аби підтримати третій раунд вакцинацій проти поліомієліту, що проводиться у співпраці з відповідними міністерствами України, ЮНІСЕФ та Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Фінансування здійснюється через Службу ЄС із гуманітарної допомоги і громадянського захисту (ЕСНО).

«Я хвалю спільні зусилля міністерств охорони здоров’я та освіти, які разом з нашими партнерами з ЮНІСЕФ і ВООЗ досягли значних успіхів у вакцинації тисяч дітей проти страшної хвороби», – підкреслив Директор з операційної діяльності ЕСНО Жан-Луї де Брувер, виступаючи в Києві.

Перші два раунди з вакцинації проти поліомієліту відбулися у листопаді 2015 року – після того, як ВООЗ підтвердила спалах цієї хвороби. Під час третього раунду, проведення якого координують ЮНІСЕФ і ВООЗ за підтримки співробітників міністерств охорони здоров’я та освіти, вакцинацію пройдуть 4,75 млн. дітей у віці від 0 до 10 років. Вакцини, які фінансуються Європейським Союзом, було доставлено у перший тиждень січня у рамках підготовки до останньої вакцинації.  

 

Контекст

Наприкінці серпня минулого року ВООЗ підтвердив перші випадки поліомієліту в Україні – першого спалаху деструктивної дитячої хвороби у Європі від 2010 року. ЄС та інші міжнародні донори надали допомогу Україні для розгортання потужної кампанії з вакцинації. ЮНІСЕФ і ВООЗ є одними з головних партнерів Євросоюзу в усуненні негативних наслідків конфлікту на дітей та систему охорони здоров’я України.

Служба Європейської Комісії з гуманітарної допомоги і громадянського захисту (ЕСНО) фінансує рятувальні операції для жертв природних катастроф і конфліктів, що відбуваються поза межами ЄС. Допомога надається за принципом неупередженості, прямо людям, які її потребують, без дискримінації на расовій, етнічній, груповій, релігійній, ґендерній, віковій основі або на основі національності чи політичної приналежності.