Заява Федеріки Моґеріні щодо України після зустрічі Ради міністрів ЄС із закордонних справ (19/01/2016)

Після зустрічі Ради міністрів ЄС із закордонних справ Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріка Моґеріні зробила таку заяву стосовно України:

«У нас відбулася дискусія щодо України. Ми вкотре наголосили на нашій всеосяжній і згуртованій підтримці процесу повного виконання Мінських угод. Щоправда, цього разу – можливо, вперше у такий чіткий та зосереджений спосіб – ми приділили увагу не лише і не стільки виконанню Мінських угод, скільки процесу реформ всередині України, особливо реформам судової системи, сектору державного управління, а також децентралізації. Під час дискусії ми також визнали ту неймовірну та неабияку роботу, яку українська влада зробила протягом останніх місяців, аби рухати порядок денний реформ уперед за допомогою дуже конкретних кроків.

Ми поділяємо думку, що цю роботу слід продовжувати, особливо із тимчасовим застосуванням глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі від 1 січня. Також ми вважаємо за потрібне підтримувати українську владу у ліпше скоординований спосіб між Європейським Союзом і його країнами-членами. Це важливо, аби бути певним у тому, що порядок денний реформ продовжується, особливо – що він реалізується; що український народ, який два роки тому стояв на Майдані, вимагаючи реформ і змін у суспільстві, здатен скористатися перевагами порядку денного реформ.

Отже, саме час виконувати порядок денний. За дуже складних обставин. Але це і є суттю нашої залученості з Україною – допомагати і надавати підтримку у, я сподіваюся, ефективний спосіб».