ЄС, Молдова та Україна посилюють прикордонну співпрацю (25/11/2015)

Брюссель, 24 листопада 2015 року. У підписаній сьогодні угоді, ЄС, Республіка Молдова та Україна вирішили зміцнити свою прикордонну співпрацю. Угода передбачає розширений мандат, що доповнює  Меморандум про взаєморозуміння, яким було засновано Місію Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM), а також її продовження ще на 24 місяців.

Новий мандат забезпечить допомогу у впроваджені тих аспектів Угод про асоціацію, що стосуються прикордонних та митних питань, а також  підтримку у впровадженні  Угод про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі, які обидві країни підписали у 2014 році. Він забезпечить, зокрема, застосування відповідних до стандартів ЄС підходів у прикордонних, митних та податкових питаннях, а також надання порад експертів прикордонним службам, митним службам та іншим відповідним державним установам.

Угоду було підписано від імені Єврокомісії генеральним директором у справах сусідства та переговорів з питань розширення ЄС Крістіаном Даніелсоном, від імені України заступником Міністра закордонних справ Оленою Зеркаль, від імені Молдови Послом Молдови при ЄС Євгеном Карасем.