Україна долучається до програми ЄС Креативна Європа (18/11/2015)

Креативна Європа — це рамкова програма ЄС з підтримки культурного та аудіовізуального секторів.

Із бюджетом у майже €1.46 млрд, вона розрахована на період семи років (із 2014 до 2020).Вона має на меті зберегти, розвинути та підтримати європейське культурне та мовне різноманіття, європейський культурний спадок, а також посилити конкурентоспроможність культурного та креативного секторів європейської економіки. Програма складається з двох підпрограм: Культура та Медіа, спрямованих на культурних діячів та аудіовізуальні сектори відповідно, та кросс-секторального напрямку.

Україна долучилась до Креативної Європи і визнала таким чином культуру визначним напрямком та високим пріоритетом своєї співпраці з ЄС.

Участь у програмі надасть Україні потужні нові можливості щодо участі в міжнародних культурних проектах та мережах, українські митці зможуть увійти до числа більш ніж 250 тисяч професіоналів, що будуть задіяні в проектах Креативної Європи.

Українські культурні діячі та інституції матимуть доступ до спектру заходів, що фінансуються програмою, як некомерційного (навчання, обміни досвідом, спільні заходи, підтримку інституційного розвитку) так і комерційного характеру (дистрибуційні мережі, фінансування малих та середніх підприємств в культурній та креативній сферах). Програма покриває такі сфери як література, телебачення, кіно, театр, музика,  архітектура, підтримує щорічне визначення європейських столиць культури, присудження різноманітних призів і нагород.

 Запрошуємо ЗМІ до участі у:

Що?     Офіційна церемонія підписання Угоди між Європейським Союзом і Україною про участь України в програмі ЄС Креативна Європа. Після церемонії — прес-конференція.

Коли?   Церемонія підписання відбудеться  19 листопада об 11:00

Прес-конференція –11.15-11.35

Де?       Клуб Кабінету Міністрів України (вул. Інститутська 7)

Учасники прес-конференції: Тібор Наврачич, Комісар ЄС з питань освіти, культури, молоді та спорту, В’ячеслав Кириленко, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр культури України

Дізнайтесь більше про Креативну Європу 2020 на сайті:

http://ec.europa.eu/programmes/creative-europe/opportunities/index_en.htm

З питань акредитації ЗМІ звертайтесь до прес-служби Міністерства культури України: (044) 235-22-33, (044) 234-15-36, (050) 805-57-45, presa@mincult.gov.ua