Розпочалося фінансоване ЄС тестування кандидатів на посаду антикорупційного прокурора (11/11/2015)

 Учора, 10 листопада, кандидати на адміністративні посади у спеціалізованій Антикорупційній прокуратурі складали тест на загальні знання. Цей процес повністю фінансується проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

Приблизно 200 кандидатів пройшли комп’ютерне тестування своїх мовних, математичних навичок і здатності мислити абстрактно.

Представництво ЄС пильно слідкувало і продовжує слідкувати за процесом створення незалежної Антикорупційної прокуратури. Допомога Євросоюзу для тестування була надана негайно та у належний спосіб.

Мета цієї допомоги – зробити внесок у загальну прозорість процесу відбору кандидатів і допомогти у забезпеченні хорошого та надійного результату. 

Створення незалежної та дієвої антикорупційної прокуратури є головною умовою для подальшого виділення Євросоюзом вагомої допомоги та досягнення безвізового режиму.

Представництво ЄС в Україні й надалі наголошуватиме на потребі проведення справді незалежного і професійного процесу відбору кандидатів, якому довіряють організації громадянського суспільства та власне суспільство. Водночас деякі занепокоєння ЄС, пов’язані з цим процесом, все ще не було належно вирішено.

 

Детальніша інформація про вчорашнє тестування:

Прохідний бал становив 38 з 99;

223 людини було запрошено скласти тест; 2 людини не з’явилися;

128 людей пройшли до наступного раунду тестування; з них: 23 жінки, 11 кандидатів ззовні (не з Прокуратури).

Кількість кандидатів на такі посади:

-      Голови: 24 людини;

-      Першого заступника: 4 людини;

-      Заступника: 5 людей;

-      Голови відділу: 14
людей;

-      Голови підрозділу: 66 людей.

  

На тестуванні були присутні експерти проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» як спостерігачі та представники Консультаційної місії ЄС для сприяння реформі сектору цивільної безпеки в Україні (EUAMUkraine).

 

Відеозапис засідання комісії з проведення конкурсу до Антикорупційної прокуратури можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=erpMNWG2TrA