Андрей Пленкович: Для сміливих реформ Україні потрібна міцна проєвропейська коаліція (09/11/2015)

Український парламент потребує міцної проєвропейської коаліції, яка має демонструвати сміливість і рішучість для здійснення необхідних реформ, – процесу, за яким пильно стежить Європейський Парламент. На цьому наголосив Андрей Пленкович (європейський депутат від Європейської народної партії), який очолював делегацію депутатів Європарламенту, яка здійснила дводенний візит до України. У рамка нього, зокрема, відбувся обмін думками з депутатами Верховної Ради України. Пленкович також вкотре підтвердив готовність європейських парламентарів підтримати зусилля України на її європейському шляху.

«Ми стали свідками сильного бажання продовжувати рухатися шляхом реформ і модернізації країни», – сказав Пленкович у четвер (5 листопада) після зустрічі з українськими колегами у Києві. Зустріч відбулася у рамках Парламентського комітету асоціації між ЄС і Україною, який Пленкович очолює разом із депутатом Верховної Ради Остапом Семераком.

«Міцна проєвропейська коаліція повинна демонструвати сміливість і рішучість у гарантуванні функціонування стабільної більшості, що здатна забезпечити відчутні реформи на благо громадян», – підкреслив Пленкович. У зв’язку із цим він додав, що «Європарламент готовий підтримати зусилля України на її європейському шляху – на тлі складної економіко-фінансової та соціальної ситуації, а також ситуації, пов’язаної з тимчасово окупованими частинами Донецької і Луганської областей і незаконною анексією Криму Росією».

Делегація депутатів Європарламенту зустрілася з Президентом Петром Порошенком, Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком і Головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом. Також депутати відвідали Волонтерській центр, що знаходиться на вулиці Фролівський у Києві і був створений для підтримки внутрішньо переміщених осіб. Там вони передали гуманітарну допомогу, зібрану у Європейському Парламенті.

 Повний текст заяви Андрея Пленковича:

«Протягом двох днів у нас відбулися дуже інтенсивні та продуктивні дискусії з нашими друзями у Верховній Раді, а також дуже плідні зустрічі з Президентом Петром Порошенком, Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком і Головою парламенту Володимиром Гройсманом. Ми стали свідками  сильного бажання продовжувати рухатися шляхом реформ і модернізації країни. У зв’язку із цим міцна проєвропейська коаліція повинна демонструвати сміливість і рішучість у гарантуванні функціонування стабільної більшості, що здатна забезпечити відчутні реформи на благо громадян.

Європейський Парламент готовий підтримати зусилля України на її європейському шляху – на тлі складної економіко-фінансової та соціальної ситуації, а також ситуації, пов’язаної з тимчасово окупованими частинами Донецької і Луганської областей і незаконною анексією Криму Росією.

Наш Парламентський комітет асоціації відіграє надважливу роль у здійсненні нагляду за процесом впровадження Угоди про асоціацію.

Ми заохотили наших партнерів ухвалити повний пакет законів, необхідний для виконання плану дій з візової лібералізації, який принесе конкретні результати для українського народу. Також ми прагнемо пильно слідкувати за вкрай важливими заходами у порядку денному європейським реформ, особливо, що стосуються здійснення конституційної та виборчої реформ, а також децентралізації, антикорупційних заходів, реформ судової системи і державного управління. Ця робота проводитиметься паралельно із всеосяжною програмою розвитку і зміцнення потенціалу Верховної Ради; ця програма наразі спільно розробляється двома парламентами за відчутного внеску колишнього президента Європейського Парламенту Пета Кокса.

Наше зобов’язання – підтримувати актуальність теми України у порядку денному Євросоюзу; також ми маємо бути певні, що політика ЄС залишається непохитною і згуртованою у проявленні солідарності з Україною, підтримці мирної реінтеграції тимчасово окупованих і анексованих територій країни та наближенні її до європейської сім’ї – у відповідності до чітко вираженої політичної волі більшості її населення».

 

Контекст

4-5 листопада делегація з восьми депутатів Європарламенту, яку очолював Андрей Пленкович, зустрілася зі своїми колегами з Верховної Ради. Зустріч відбулася у рамках робочої сесії Парламентського комітету асоціації, який робить внесок у впровадження Угоди про асоціацію між Євросоюзом і Україною.

Депутати Європарламенту і Верховної Ради обговорили, з-поміж іншого, питання, які стосуються результатів місцевих виборів, гуманітарної ситуації у східній Україні, впровадження Мінських угод, анексії Криму Росією, стану справ у здійсненні реформ, співпраці між ЄС і Україною в енергетичній сфері. Також парламентарі торкнулися теми готовності Києва впроваджувати глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі з Євросоюзом з 1 січня 2016 року. Наприкінці зустрічі вони ухвалили спільну заяву і рекомендації.

Делегація Європейського Парламенту, яка відвідала Україну, складалася з таких депутатів: Андрея Пленковича (Хорватія; Європейська народна партія), Тібора Жані (Угорщина; група Прогресивного альянсу соціалістів і демократів), Андреі Бочкор (Угорщина; Європейська народна партія), Анни Марії Корацци-Більдт (Швеція; Європейська народна партія), Крістіана-Сільвіу Бусоя (Румунія; Європейська народна партія), Марка Демесмекера (Бельгія; група Європейських консерваторів і реформістів), Ясенко Селімовича (Швеція; Альянс лібералів і демократів заради Європи), Пятраса Ауштрявічуса (Литва; Альянс лібералів і демократів заради Європи).