Представлений звіт про методи боротьби з корупцією в державних закупівлях (08/10/2015)

8 жовтня 2015 року  Проект ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС» провів семінар, де було представлено Звіт про кращі міжнародні практики протидії корупції в державних закупівлях. В центрі уваги заходу була презентація та обговорення Звіту Проекту «Про методи боротьби з корупцією у сфері державних закупівель» .

Директор Департаменту регулювання державних закупівель міністерства економічного розвитку і торгівлі, пан Олександр Стародубцев засвідчив, що одним із пріоритетних завдань в процесі реформування державних закупівель  є боротьба з корупцією в галузі. Тому, як зазначив пан Стародубцев, разом з інтенсивною роботою з впровадження електронних закупівель, важливо ретельно вивчити світовий досвід та існуючі механізми протидії корупції.

Заступник Голови Представництва ЄС в Україні, пан Томас Фреллесен підкреслив вагомість підтримки Європейським Союзом постійних та ґрунтовних реформ у галузі державних закупівель в Україні. На думку ЄС, корупція залишається вагомою проблемою, тому слід розглядати всі доступні засоби для забезпечення цілісності системи державних закупівель.

Пан Юджин Стюарт, керівник Проекту ЄС, сказав, що передовий міжнародний досвід є важливим для всіх аспектів реформування системи державних закупівель і не в останню чергу - для забезпечення цілісності системи державних закупівель через ліквідацію корупції. Новий звіт Проекту пропонує розглянути кращі міжнародні практики в антикорупційних заходах в сфері державних закупівель та розкриває корупційні ризики, що виникають протягом циклу закупівель.

Представляючи доповідь, експерт проекту, пані Анастасія Каліна сказала, що основною метою звіту є виявлення можливих «м'яких запобіжних заходів», таких як Кодекс поведінки, для посилення антикорупційних зусиль у державних закупівлях. Такі ініціативи добре працювали у багатьох країнах. Питання в тому, чи вони можуть бути розроблені в якості додаткових інструментів для боротьби з корупцією у сфері державних закупівель в Україні.

 

Довідкова інформація

Проект (http://eupublicprocurement.org.ua/)спрямований на підтримку розвитку системи державних закупівель та системи державної допомоги в Україні у відповідності зі стандартами ЄС. Проект фінансується Європейським Союзом та реалізується Консорціумом на чолі з ведучою міжнародною компанією Crown Agents Ltd. Проект працюватиме до листопада 2016 року.