"День безвізового режиму" (8 жовтня) у Верховній Раді: Заява Представництва ЄС (08/10/2015)

Представництво Європейського Союзу в Україні з великим інтересом відзначає про рішення Верховної Ради присвятити свою пленарну сесію, яка відбудеться 8 жовтня, ухваленню законодавства, покликаного виконати решту критеріїв Плану дій з візової лібералізації. ЄС продовжує підтримувати Україну в цьому процесі, а візова лібералізація залишається важливою спільною метою.

Прогрес у здійсненні реформ у сфері боротьби проти корупції залишається ключовим пріоритетом для досягнення безвізових подорожей до Євросоюзу для українських громадян. У зв’язку із цим обґрунтовані занепокоєння, висловлені громадянським суспільством і експертами з приводу складу Відбіркового комітету до Антикорупційної прокуратури, мають бути негайно вирішені. Незалежність офісу антикорупційного прокурора має бути і надалі гарантована. Також мають бути забезпечені чіткі критерії відбору персоналу такого органу та недискреційні правила призначення і звільнення його голови.

Варто також нагадати, що створення операційних і незалежних Антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро є головними умовами для здійснення безвізових подорожей до ЄС, а також для надання Євросоюзом вагомої допомоги Україні.

У цьому контексті важливо, що Верховна Рада у четвер ухвалить низку інших законів, які стосуються решти рекомендацій у рамках процесу візової лібералізації. Зокрема на порядку денному передбачається: створення Агентства з повернення активів та поліпшення процедури арешту та конфіскації майна отриманого внаслідок злочинної діяльності, для яких ухвалені урядом законопроекти стануть хорошим базисом для подальшої роботи, а також внесення змін до Закону про фінансування політичних партій у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії.