Перші результати проекту ЄС щодо захисту прав ВПО були представлені в Харкові (29/09/2015)

 

28 вересня проект ЄС «Захист прав внутрішньо переміщених осіб в Україні» презентував перші результати своєї роботи в Харкові. Незважаючи на те, що проект стартував лише у червні 2015 року, багатьом внутрішньо переміщеним особам (ВПО) було надано безкоштовне житло та забезпечено їх іншими найнеобхіднішими речами, щоб адаптуватися до нових умов життя. Окрім того, ВПО отримали юридичну, соціальну та психологічну допомогу та медичне обслуговування.

Одним із основних напрямків роботи є працевлаштування ВПО, оскільки це підвищує рівень власних можливостей ВПО та їх соціальну захищеність. Окрема увага приділяється людям похилого віку та людям з обмеженими можливостями, які є найменш захищеними верствами населення.

Зокрема, очікується, що незабаром відбудеться запуск повноцінного ресурсно-транзитного хабу для допомоги ВПО.

Пан Захаров Євген, директор Харківської правозахисної групи (ХПГ) під час прес-конференції наголосив: "Юристами ХПГ в межах проекту з червня 2015 року по теперішній час надано консультації більше як 2 тис. ВПО у Харківській, Донецькій та Луганській областях.Місце впровадження проекту навіть трохи було розширено порівняно із передбаченим проектом, оскільки за час конфлікту саме у звільнених районах  Донецької та Луганської областей сконцентрована найбільша кількість внутрішньо переміщених осіб. Саме там люди потребують найбільшої допомоги, як юридичної так і матеріальної. Кожного тижня дві групи юристів виїжджають з консультаціями та  допомогою на звільнені території, де це найбільш необхідно. Така робота триває вже четвертий місяць».

Пані Інна Балута, керівник благодійної організації "Берегині Сходу", розповіла, що організація, яку вона представляє, взяла на себе два напрямки діяльності в рамках цього проекту: соціальний захист та охорона здоров’я населення. Основна частина фінансування була закладена на лікування онкохворих пацієнтів ВПО. «На серпень 2015 року на території Харківської області у нас зареєстровано 2300 пацієнтів із цим захворюванням", – зазначила пані Інна.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, контактуйте з: пані Яною Смелянською, журналістом Харківської правозахисної групи, email: yana.smelyanskaya@gmail.com або моб.: 066-8930025                                                                                                    

Загальна інформація

Проект ЄС  «Захист прав внутрішньо-переміщених осіб в Україні» спрямований на реалізацію прав внутрішньо переміщених осіб в шести регіонах України, розвиток конструктивної співпраці між громадянським суспільством і державою для ефективного захисту прав ВПО та зміцнення впливу громадянського суспільства на відповідну державну політику. Термін реалізації проекту становить 8 місяців, а сума фінансування проекту складає 1 млн. 700 тисяч євро в рамках Програми ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Проект реалізується громадською організацією "Харківська правозахисна група " у партнерстві з благодійними фондами "Станція Харків", "Країна понад усе", "Благо", "Зміцнення пожежної та техногенної безпеки", "Берегиня Сходу", "Ренесанс". Більше інформації на сторінці проекту: http://bit.ly/1OX5dmr