Депутати Європарламенту оцінять торговельну і судову реформи в Україні (24/09/2015)

24-25 вересня до Києва завітають місії зі з’ясування фактів з приводу того, як Україна готується до впровадження угоди про зону вільної торгівлі з ЄС і проводить обіцяні реформи судової системи. Учасниками місій будуть депутати Європейського Парламенту, які представляють парламентські комітети з міжнародної торгівлі і правових питань.

Делегацію, до складу якої входитимуть 11 депутатів Європарламенту, очолюватиме Голова Комітету з міжнародної торгівлі Бернд Ланґе (група Прогресивного альянсу соціалістів і демократів; Німеччина) і Голова Комітету з правових питань Павел Свобода (Європейська народна партія; Чеська Республіка). Делегація зустрінеться з депутатами Верховної Ради, відповідальними за зовнішню політику, європейську інтеграцію, а також правову і економічну політики. Також члени місій проведуть зустрічі з представниками політичних фракцій, уряду і організацій громадянського суспільства, які представляють відповідні сфери повноважень торговельного комітету і комітету з правових питань.

Учасники зустрічей, зокрема, проведуть дискусії з питань, пов’язаних із впливом торговельних преференцій ЄС на український експорт і використанням коштів, наданих Євросоюзом у рамках макрофінансової допомоги. Також під час візиту буде обговрено процес реформування судової системи і співпрацю у сфері міжнародного приватного права. Окрім того, європейські депутати з’ясують як Європейський Парламент може допомогти місцевим судовим органам розвивати ліпші зв’язки і відносини з ЄС.

Прес-конференція за результатами візиту делегації відбудеться цієї п’ятниці о 13:50 (за київським часом). Місце проведення прес-конференції – Представництво Європейського Союзу в Україні.

Представниками місій, які відвідають в Україну, є: Голова Комітету з міжнародної торгівлі Бернд Ланґе (група Прогресивного альянсу соціалістів і демократів; Німеччина), Голова Комітету з правових питань Павел Свобода (Європейська народна партія; Чеська Республіка), члени Комітету з правових питань Хейді Хаутала (група Зелених/Європейського вільного альянсу; Фінляндія), Жоель Бержерон (група Європа свободи і прямої демократії; Франція), Віктор Успасскіх (група Альянсу лібералів і демократів заради Європи; Литва), члени Комітету з міжнародної торгівлі Данута Хюбнер (Європейська народна партія; Польща), Ґабріеліус Ландсберґіс (Європейська народна партія; Литва), Йоахім Шустер (група Прогресивного альянсу соціалістів і демократів; Німеччина), Гельмут Шольц (Конфедеральна група Європейських об’єднаних лівих – Північних зелених лівих; Німеччина), Тиціана Бегін (група Європа свободи і прямої демократії; Італія), Франц Обермаєр (група Європа націй і свободи; Австрія).