Соціально-консультаційний центр відкритий в Чернівцях. Нові гранти ЄС виділені на підтримку бізнесу ВПО (08/09/2015)

4 вересня 2015 року на базі ГО "Волонтерський рух Буковини" було відкрито Соціально-консультативний центр по роботі з внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Це стало можливим завдяки проекту ЄС, що спрямований на покращення умов життя та соціальну адаптацію ВПО в Чернівецькій області. Головним контрибутором проекту є Європейський Союз. Проект впроваджується Чернівецькою обласною радою.

В рамках проекту волонтери придбали меблі та інше обладнання для переселенців. Відтепер на постійній основі в Центрі працюватиме психолог-консультант та юрист-консультант, які максимально координуватимуть доступ до соціальних та адміністративних послуг для ВПО. 

Зокрема в Центрі будуть проводитися зустрічі, майстер-класи з дітьми та молоддю та психологічні тренінги.

Під час відкриття Центру Михайло Гайничеру, голова Чернівецької обласної ради, зазначив: "Відтепер  ВПО матимуть можливість  отримати соціальні послуги відповідно до європейських стандартів. Закликаю всіх буковинців підтримувати цих людей, чим можливо. Долучусь до такої підтримки і я особисто зі своїми дітьми та онуками".

Катерини Пономарьова, керівник Соціально-консультаційного центру та голова ВО «Волонтерський рух Буковини» підкреслила: "Наша допомога буде перш за все спрямована на найбільш незахищених переселенців: багатодітні родини, неповні сімї, дітей-інвалідів".   

Також 4 вересня відбувся конкурсу бізнес-планівдля ВПО. 11 бізнес-планів було винесено на розсуд журі. Переможці (5 бізнес-планів) отримають грант ЄС. Серед них: Марина Ігнатченко, яка займається продажем біжутерії; Світлана Шиян та її інноваційний проект «Агенція «Figaro Service», Ганна Півкіна – мати 6 дітей, яка планує виготовляти одяг з машинною вишивкою, Наталія Єрьоміна – її грант буде направлено на придбання холодильного обладнання у власний продуктовий магазин, та Олексій Охременко, що надаватиме послуги з ремонту підйомно-транспортного обладнання.

Більше інформації про проект можна отримати в контактної особи Татарчук Тетяни Михайлівни – начальника відділу регіонального розвитку та фінансового моніторингу обласної ради за тел. 55 30 37, 0999 437 110.

 

Довідкова інформація

Програма Європейського Союзу «Підтримка політики регіонального розвитку України» (ППРРУ) розпочала свою діяльність у січні 2013 року та діятиме до липня 2016 року. Метою програми є сприяння суспільному, економічному та територіальному згуртуванню України. Реалізація програми надасть можливість підвищити потенціал українських органів державної влади та інших зацікавлених сторін щодо розробки та впровадження ефективної політики регіонального розвитку. Також, програма надає фінанси для реалізації конкретних проектів місцевих та регіональних органів влади. Загальний бюджет програми становить 31 млн. євро. Для більш детальної інформації завітайте, будь ласка, на: www.surdp.eu. Заходьте на сторінку проекту: http://bit.ly/1LeuDpN