10 проектів в партнерстві з українськими університетами за програмою Еразмус+ забезпечать розвиток потенціалу вищої освіти (07/08/2015)

 

Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) оголосило результати першого конкурсу 2015 р. Програми Еразмус+ за напрямом KA2: Розвиток потенціалу вищої освіти.

Cеред 140 проектів, рекомендованих для фінансування Європейським Союзом, 10 проектівреалізуватимуться за участі українських університетів, асоціацій та неурядових організацій, підприємств, дослідних інституцій і підприємств – 43 партнери від України візьмуть участь у впровадженні проектів.

Виконавцями проектів стануть 32 вищих навчальних заклади з України; з їх числа Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут», працюватиме над виконанням трьох проектів,  чотири університети виконуватимуть по 2 проекти: Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ), Харківський національний  економічний університет імені Семена Кузнеця, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Київський національний університет імені Тараса Шевченка. По одному проекту реалізовуватимуть 27 університетів з України. Повний список проектів за участі України і вищий навчальних закладів – переможців першого конкурсу розміщено на сайті Національного Еразмус+ офісу в Україні - http://bit.ly/1eV9mID.

Серед 10 проектів: 9 – спільні проекти та 1 проект структурних заходів. Із загальної кількості проектів: 2 – національні, де реципієнтом технічної допомоги є тільки українські організації у співпраці з партнерами країн-членів програми; 8 проектів – багатонаціональні, де партнерами українських ВНЗ виступають не тільки університети з країн-членів програми, а й представники країн-партнерів програми, зокрема: регіону Східного партнерства: Азербайджан, Білорусь, Грузія; та інших регіонів програми: Казахстан, Китай, Малайзія, Марокко, Росія, Туніс, Узбекистан, Шрі Ланка та інші. 2 проекти реалізуватимуться за активної участі Міністерства освіти і науки України.

Список всіх проектів Програми Еразмус+ за напрямком KA2: Розвиток потенціалу вищої освіти у 2015 році, рекомендованих до фінансування, представлений на сайті ЕАСЕА: http://bit.ly/1McL37J.

Додаткова інформація:

Напрям програми Еразмус+: Розвиток потенціалу вищої освіти є наступницею Програми Темпус.

Програма Еразмус+ - це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, підготовки, молоді і спорту.

Разом за 2 конкурси нової програми Еразмус+ у галузі вищої освіти, Жана Моне і підтримки реформ в Україні виконується 31 проект. Наступні конкурси буде оголошено в жовтні/листопаді 2015 р.

Детально про конкурси Програми Еразмус+: www.erasmusplus.org.ua