Європейський інвестиційний банк виділяє 400 млн. євро на поліпшення комунального господарства України (23/07/2015)

Європейський інвестиційний банк надає Україні кредит у розмірі 400 млн. євро. Кошти підуть на фінансування державних інфраструктурних проектів у середніх і великих містах України. Основна спрямованість таких проектів – захист, відновлення та запобігання погіршенню стану комунального господарства.

Гроші Європейського інвестиційного банку покликані підтримати від 25 до 40 проектів з вагомого поліпшення енергоефективності. Йдеться насамперед про централізоване опалення, енергоефективність у адміністративних будівлях, міське освітлення. У такий спосіб ці кошти зроблять внесок у енергетичну безпеку України, зменшення втрат води, поліпшення послуг з утилізації твердих відходів, а також у безпечність та якість надаваних комунальних послуг.  

За словами Ласло Бараньяя, Віце-президента ЄІБ, відповідального за позики Україні, чинний проект здійснюється у відповідності до зобов’язання Банку ЄС підтримувати Україну і її народ. «Сучасне і надійне комунальне господарство, – переконаний Бараньяй, – зробить внесок у підвищення якості життя людей, які проживають в українських містах. Воно допоможе у заощадженні енергії, наданні кращих та більш економічних послуг і захисті довкілля».

Позичальником кредиту ЄІБ є Україна; Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – ініціатор проекту. Кінцевими бенефіціарами проекту будуть центральні, регіональні та місцеві урядові установи, комунальні підприємства і міста, які здійснюють комунальне обслуговування.

Кредит банку профінансує до 50% від загальних коштів інвестиційної програми. Решту буде покрито за допомогою паралельного фінансування від міжнародних фінансових інституцій, інвестиційних грантів та власних внесків кінцевих бенефіціарів.

Задля того, аби підготувати та впроваджувати проекти у рамках програми, позичальник і бенефіціари отримають підтримку з технічної допомоги, що фінансується Трастовим фондом Східного партнерства з технічної допомоги та Інструментом підтримки міських проектів.

Кредитна операція ЄІБ, підписана сьогодні, забезпечена всеосяжною гарантією Євросоюзу у рамках зовнішнього позикового мандату Банку ЄС на 2014-2020 роки.

Контекст

ЄІБ – Банк Європейського Союзу – фінансує проекти в Україні на основі доручення Ради ЄС та Європейського Парламенту для країн Східного партнерства. Мандат дозволяє Банку підтримувати проекти, які становлять надзвичайний інтерес для ЄС та його східних сусідів у таких сферах як підтримка приватного сектору, соціальна та економічна інфраструктура і зміни клімату.

У березні 2014 року Європейська Комісія оголосила про всеосяжний пакет допомоги Україні на певних умовах на 2014-2016 роки із бюджетом в 11 млрд. євро. Зі свого боку, ЄІБ робить свій внесок у цей пакет, надаючи протягом наступних трьох років позику у розмірі до 3 млрд. євро, – якщо політичні та операційні умови дозволятимуть це. Банк ЄС зосереджуватиме свою увагу на інвестиціях у енергетику та інфраструктуру, а також на питаннях доступу малих і середніх підприємств до фінансування.

Трастовий фонд Східного партнерства з технічної допомоги (ТФСПТД) – це інструмент фінансування для технічної допомоги з метою забезпечення вдалішого впровадження проектів у країнах-учасницях Східного партнерства. ТФСПТД – це мультидонорський багатосекторальний фонд, головною метою якого є зміцнення якості та впливу кредитних операцій ЄІБ у країнах Східного партнерства. У центрі його уваги – чотири пріоритетні сфери: енергетика, довкілля, транспорт та телекомунікації зі змінами клімату та міським розвитком як супутніми темами.

Інструмент підтримки міських проектів (ІПМП) – це інструмент технічної допомоги, який фінансується Інвестиційним інструментом сусідства, що його було нещодавно засновано Європейською Комісією у співпраці з Європейським інвестиційним банком і німецьким державним банком розвитку (KfW). Мета ініціативи – надання допомоги міським проектам у країнах Східного партнерства. ІПМП надає допомогу з підтримки інвестиційних проектів у всіх міських секторах (включаючи централізоване опалення, енергоефективність у будівлях, міське освітлення, а також проекти, пов’язані із водопостачанням, санітарною профілактикою та утилізацією твердих відходів).

Контакти для преси:

Dušan Ondrejička, d.ondrejicka@eib.org; тел.: +352 4379 83334

Веб-сайт: www.eib.org/press; прес-служба: +352 4379 21000 – press@eib.org