ЄС є лідером в залученні ресурсів для сталого розвитку (16/07/2015)

Європейський комісар з питань міжнародного співробітництва та розвитку, Невен Міміца, відвідає цього тижня Третю міжнародну конференцію з фінансування розвитку в м. Аддис-Абеба в Ефіопії. Очікується, що конференція завершиться підписанням угоди про фінансові та не фінансові засоби імплементації, а саме допомога, інвестування, політика та інші, які мають підтримати розвиток після 2015 року та цілі сталого розвитку. Угода відкриє дорогу для двох інших важливих подій цього року: Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку в вересні, яка визначить перелік цілей сталого розвитку, та Конференції сторін рамкової конвенції ООН з питань змін клімату в Парижі в грудні.

На конференції Верховний представник ЄС з питань закордонних справ Могеріні зазначила: "2015 – це вирішальний рік в нашій боротьбі проти бідності та за сталий розвиток. Необхідно прагнути досягти відповідних цілей, які ми собі встановили: покінчити з екстремальною бідністю та гарантувати надійне майбутнє для всіх. Нам необхідно дати можливість людям, починаючи з жінок та дівчат, боротися з нерівністю, просувати ідею мирних суспільств та створювати добробут для всіх шляхом забезпечення всеохоплюючого та сталого росту. Вирішення цих викликів - важливе завдання, яке може бути втілене тільки, якщо ми візьмемо відповідальність, яка співпадає з нашими цілями та об`єднаємо зусилля задля міцного світового партнерства."

Комісар Міміца додав: " ЄС спільно з країнами-членами вже є найбільшим донором в забезпеченні Офіційної допомоги для розвитку та ініціатор розробки та використання фінансових механізмів, за допомогою яких, очікується залучити  100 млрд. євро через надання грантових та кредитних ресурсів до 2020 року. Додатково ми є найбільш відкритим ринком для країн, що розвиваються. Ми продовжимо грати нашу роль і навіть збільшимо наші внески, просуваючи сталий розвиток по світу з особливою увагою до тих, хто її найбільше потребує. " 

ЄС сподівається, що угода в Аддис-Абебі  заснована на новому світовому партнерстві, яке об`єднає всі країни світу та зможе залучити всі можливі засоби фінансування завдань Порядку денного для розвитку 2015 (зазначені як "Засоби імплементації"), серед них три ключові теми:

Інтеграція - нове світове партнерство має допомогти впровадити завдання порядку денного та об`єднати три виміри сталого розвитку (економічного, соціального та екологічного) в інтегрований спосіб.

Всеосяжність - нове світове партнерство має покладатися на залучення та ефективне використання усіх відповідних "засобів імплементації"- чи це фінансові засоби чи інші, в тому числі маючи раціональну політику та життєздатне економічне середовище в усіх країнах.

Універсальність -  нове світове партнерство буде засновано на внеску всіх контрибуторів. Всі країни повинні будуть прийняти всі необхідні заходи в рамках політики залучення ресурсів.

Довідкова інформація

Приклади допомоги ЄС для імплементації порядку денного для розвитку після 2015 року

-         ЄС є найбільшим донором в світі, спільно надавши більш ніж 58 млрд. євро Офіційної допомоги для розвитку в 2014 році.  Він зобов`язаний досягти цілей ООН, залучаючи   Офіційну допомогу для розвитку, яка складає 0.7%  ВНД в рамках строків, встановлених порядком денним після 2015 року. ЄС також уживає заходів для того, щоб досягти 0.15 -0.20% ВНД Офіційної допомоги для розвитку найменш розвинених країн в короткостроковій перспективі, та досягти 0.20% ВНД для найменш розвинених країн після 2015 року.

-         ЄС  збільшить фінансування у розвиток приватного сектору: 100 млрд. євро будуть залучені через надання грантових та кредитних ресурсів до 2020 року.

-         20% допомоги ЄС буде вирішувати проблему зміни клімату: близько 14 млрд. євро до 2010 року.

-         ЄС є найбільш відкритим  ринком в світі: він забезпечує безмитний та вільний доступ до ринків наймеш розвинених країн з загальним експортом найменш розвинених країн до ЄС у розмірі більш ніж 35 млрд. євро щорічно. Додатково, ЄС є одним з найбільших постачальників в рамках "Допомоги в інтересах торгівлі".

-         Горизонт 2020, Програма рамкової угоди ЄС з досліджень та інноваційного розвитку (77 млрд. євро) відкрита до участі країн, що розвиваються.

-          ЄС допоможе застерегти 500 млн. людей від енергетичної бідності до 2030 р., допомагаючи сталому розвитку сільського господарства та харчування

-         ЄС допоможе застерегти 500 млн. людей в країнах, що розвиваються, від голоду та недоїдання до 2030 р.

-         ЄС допоможе застерегти 500 млн. людей від енергетичної бідності до 2030 р.

-         Мирні суспільства - ЄС забезпечує  підтримку для покращення управління та надає людям можливість жити в безпеці. Більше половини двостороннього фінансування розвитку зі сторони ЄС продовжить надходити до слабких країн, та країн, що постраждали від конфлікту.

Програма Міжнародної конференції з фінансування розвитку (13-16 липня)

У понеділок 13 липня комісар Міміца  провів спільну прес-конференцію о 13.30 (за брюссельським часом) з Ромейном Шнайдером, міністром з питань співробітництва для розвитку та гуманітарних питань Люксембурга, що представляв президію ЄС. Комісар Міміца також скаже промову з нагоди відкриття у понеділок зранку. Протягом конференції комісар Міміца проведе декілька двосторонніх зустрічей з представниками урядів, міжнародних організацій та громадянським суспільством. 15 липня він візьме участь у двох подіях, спів-організованих в рамках конференції: щодо міжнародної підтримки внутрішніх ресурсів та одна щодо приватного сектору та надання грантових та кредитних ресурсів.

Більше інформації

Інформаційна листівка про Третю міжнародну конференцію з фінансування розвитку: http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-15-5311_en.htm

Брошура з прикладами ключових внесків ЄС  у фінансування світового сталого розвитку після 2015: http://ec.europa.eu/europeaid/financing-global-sustainable-development-after-2015-illustrations-keyeu-

або http://ec.europa.eu/europeaid/node/100872

Інфографіка внесків ЄС  у фінансування світового сталого розвитку після 2015:

Веб-сайт  Європейське управління з питань міжнародного співробітництва та розвитку: https://ec.europa.eu/europeaid/home_en

Веб-сайт єврокомісара Невен Міміца: http://ec.europa.eu/commission/2014-2019/mimica_en