Європейська Комісія оприлюднила дворічний звіт щодо охорони та захисту прав інтелектуальної власності у країнах за межами ЄС (13/07/2015)

Європейська Комісія опублікувала дворічний звіт щодо охорони та захисту прав інтелектуальної власності, де акцентується увага на досягненнях та проблемах у ключових країнах за межами ЄС. Даний звіт допоможе правовласникам із ЄС покращити свої бізнес-стратегії.

 

Сьогодні Європейською Комісією було оприлюднений дворічний звіт щодо охорони та захисту прав інтелектуальної власності (ПІВ) у країнах, які не входять до складу ЄС.

Незважаючи на позитивні зрушення та глибоку правову реформу, ініціативи у сфері захисту прав та створення судів, спеціалізованих на інтелектуальній власності, дві треті товарів, затриманих у 2013 р. на кордонах ЄС у зв’язку із підозрою у порушенні ПІВ, походять з території Китаю. Таким чином, Китай зберігає статус пріоритетної країни. Тим не менш, за останні роки ЄС розвинув тісну співпрацю із Китаєм у сфері інтелектуальної власності, нещодавно між партнерами було підписано Меморандум про взаєморозуміння для посилання співпраці.

Індія також залишається причиною для хвилювання Комісії, в тому числі через брак дієвої патентної охорони. Цьогорічний звіт висвітлює загальне погіршення охорони та захисту ПІВ в Аргентині, Росії та Еквадорі, у порівнянні із останнім звітом у 2013 р. Враховуючи вищезазначене, Комісія додала ці країни до свого пріоритетного списку.

Порівнюючи ситуацію із 2013 р., звіт відмічає значні покращення в Ізраїлі та на Філіппінах. Ізраїль посилив охорону фармацевтичних продуктів, тоді як Філіппіни вжили серйозних кроків для покращення середовища інтелектуальної власності, зокрема у частині законодавства та захисту прав.

Цьогорічний звіт надає цінну інформацію правовласникам із ЄС стосовно ефективності охорони та захисту ПІВ у країнах за межами ЄС. Він допомагає правовласникам (зокрема, маленьким та середнім підприємствам) покращити власні бізнес-стратегії та функціонування для захисту нематеріальних активів компаній у сфері інтелектуальної власності. Зокрема, такі компанії зможуть краще управляти ризиками, пов’язаними із ПІВ, під час ведення бізнесу із чи в деяких країнах за межами ЄС.

Звіт є частиною Стратегії Європейської Комісії задля захисту прав інтелектуальної власності у країнах за межами ЄС. Він переважно ґрунтується на опитуванні щодо охорони та захисту ПІВ, яке ЄС організовує по всьому світу. Дане опитування проводиться Відомством ЄС із гармонізації внутрішнього ринку, яке розташовується у м. Аліканте. Звіт допомагає Комісії оновити список «пріоритетних країн», яким має приділятися додаткова увага під час планування заходів та зусиль у покращенні охорони та захисту ПІВ.

Даний звіт також допоможе урядам країн зрозуміти сприйняття європейськими користувачами системи прав інтелектуальної власності та побачити потенційні сфери для покращення.