ЄС подовжує обмеження у відповідь на незаконну анексію Криму (23/06/2015)

Сьогодні, 19 червня, Рада ЄС подовжила до 23 червня 2016 року обмежувальні заходи Євросоюзу у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя.

У санкціях, зокрема, містяться заборони щодо:

  • Імпорту продуктів, які походять з Криму або Севастополя, до ЄС;
  • Здійснення інвестицій у Крим або Севастополь; це означає, що ані європейці, ані компанії, розташовані у Євросоюзі, не можуть купувати об’єкти нерухомості або організації у Криму, фінансувати кримські компанії або надавати відповідні послуги;
  • Туристичних послуг у Криму і Севастополі – зокрема, європейські круїзні лайнери не можуть заходити у порти Кримського півострова, окрім лише у разі виникнення надзвичайної ситуації;
  • Здійснення експорту певних товарів і технологій кримським компаніям;товаріві технологійдля використання у Криму у транспортній, телекомунікаційній та енергетичній сферах і тих, які стосуються пошуку, використання та виробництва нафти, газу і мінеральних ресурсів. Також не повинні надаватися послуги, пов’язані з технічною допомогою, посередництвом, будівництвом або інжинірингом у цих сферах.

Як йдеться у висновках Європейської Ради від 19 березня 2015 року, ЄС продовжує засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією та залишається відданим ідеї повного дотримання своєї політики невизнання.  

 

Більше інформації:

Висновки Європейської Ради (19-20 березня 2015 року)

Заява Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики від імені ЄС щодо Криму

Фактаж про відносини між ЄС і Україною

Фактаж про обмежувальні заходи ЄС (29 квітня 2014 року)