Декларація лідерів, Саміт G7, Німеччина (11/06/2015)

У пошуках шляху вирішення конфлікту в Україні

«Ми вкотре спільно засуджуємо незаконну анексію Кримського півострова Російською Федерацією та підтверджуємо нашу політику невизнання анексії.

Ми знову висловлюємо нашу повну підтримку зусиллям з пошуку дипломатичного шляху розв`язання конфлікту у східній Україні, особливо у рамках Нормандського формату і тристоронньої контактної групи. Ми вітаємо ключову роль ОБСЄ у пошуках мирного вирішення. Ми закликаємо усі сторони повністю дотримуватися Мінських угод, включаючи Пакет заходів для їхнього впровадження, підписаний 12 лютого 2015 року у Мінську, через створену тристоронню контактну групу та чотири робочі групи. Ми стурбовані нещодавньою активізацією бойових дій по всій лінії зіткнення; ми нагадуємо про наш заклик до усіх сторін повністю шанувати і дотримуватися режиму припинення вогню, а також відвести важке озброєння. Ми також нагадуємо, що тривалість санкцій має бути чітко пов`язана з повним виконанням Росією Мінських угод і шануванням суверенітету України. Вони можуть бути зняті, коли Росія виконає ці зобов`язання. Однак ми готові ухвалити подальші обмежувальні заходи, аби підняти ціну для Росії – у разі, якщо цього вимагатимуть її дії. Ми очікуємо, що Росія припинить надавати транскордонну підтримку сеператистським силам і використає свій вагомий вплив на сепаратистів, аби ті повністю дотримувалися своїх зобов`язань у рамках Мінських угод.

Ми схвалюємо і підтримуємо кроки, які робить український уряд задля впровадження всеохопних структурних реформ; ми закликаємо керівництво України рішуче продовжувати необхідну засадничу трансформацію у відповідності до зобов`язань перед МВФ і ЄС. Ми підтверджуємо нашу налаштованість щодо спільної роботи з міжнародними фінансовими інституціями та іншими партнерами задля надання Україні фінансової та технічної підтримки – оскільки країна рухається у напрямі своєї трансформації. Ми просимо послів країн G7 у Києві створити групу підтримки України. Її завданням буде просувати процес економічних реформ України через скоординовані поради та допомогу».

З повним текстом декларації можна ознайомитися за таким посиланням