Візит Посла Яна Томбінські до ЧДУ імені Петра Могили (08/06/2015)

Перебуваючи в різних містах України під час проведення Днів Європи в Україні Голова Представництва Європейського Союзу, Посол Ян Томбінські 17 травня 2015 року завітав до м. Миколаєва у Чорноморський державний університет імені Петра Могили на базі якого діє Інформаційний центр Європейського Союзу в м. Миколаєві.

Спочатку пан Посол відвідав візитну картку Миколаєва - музей суднобудування і флоту, розташований в старовинній будівлі штабу Чорноморського флоту та є єдиним подібним музеєм не тільки в країні, а й у всьому колишньому Радянському Союзі.

У ході цікавої ознайомчої екскурсії, були продемонстровані унікальні експозиції в 10-ти залах,  які розкривають етапи розвитку суднобудування в Північному Причорномор'ї, починаючи з давніх часів, процес становлення Чорноморського флоту, розвиток суднобудівних підприємств, а також історію кораблів. Пану Послу як історику було дуже цікаво поринути в процес становлення суднобудування в Україні та Миколаєві, зокрема, побачити 100 моделей кораблів XVIII - XX століть, а також фрагменти стародавніх суден, підняті з вод Чорного моря та річок півдня України, навігаційні прилади, рідкісні карти і документи що розповідають про розвиток суднобудування і флоту в гирлі Південного Бугу та Інгулу, унікальна колекція старої зброї.

Потім пан Посол відвідав Інформаційний центр Європейського Союзу в     м. Миколаєві та зустрівся з ректором ЧДУ імені Петра Могили Леонідом Павловичем Клименко та директором Інформаційного центру ЄС, проректором університету Михайлом Олександровичем Багметом та заступником директора Інформаційного центру ЄС, помічником проректора університету Орленко (Гуцалова) М. В. Також на зустрічі були присутні молоді науковці в сфері, які займаються дослідженням євроінтеграційної політики, зокрема Палагнюк Ю. В., Тимофієв С. П.

На зустрічі були обговорені актуальні питання щодо посилення подальших євроінтеграційних доробків Чорноморського державного університету імені Петра Могили та Інформаційного центру Європейського Союзу в м. Миколаєві в умовах імплементації Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною.

 Яну Томбінські були продемонстровані публікації молодих науковців й членів Інформаційного центру ЄС в м. Миколаєві, презентовано колективну монографію та книгу Палагнюк Ю.В., а також програмку молодіжного круглого столу, який відбувся на передодні візиту п. Посла до ЧДУ імені Петра Могили присвячений Дню Європи в Україні.

У ході розмови п. Посол підтримав пропозицію відносно розширення можливостей не тільки доносити інформацію про Європейський Союз, здійснювати консультування для студентів та всіх миколаївців, а й збільшення мережі різноманітних заходів та залучення громадян до виконання проектів з євроінтеграційної проблематики, які пропонує Представництво Європейського Союзу в Україні, Міністерство освіти і науки Україні та інші міжнародні і вітчизняні, державні й громадські організації.

Наприкінці зустрічі п. Посол акцентував увагу на позитивних напрацюваннях Інформаційного центру ЄС у сфері євроінтеграції. На високому рівні була оцінено євроінтеграційну діяльність по виконанню програми за проектом Жана Моне та виконання теми «Наукова розробка імплементації європейських соціокультурних та освітянських стандартів (на прикладі Південного регіону України)» на замовлення МОН України, яка присвячена розробленню заходів щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.