Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер здійснить перший двосторонній візит до країни з-поза меж ЄС – України (27/03/2015)

У понеділок, 30 березня, Президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер і Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріка Моґеріні відвідають Київ. Для Юнкера це буде перший двосторонній візит до країни, що не є членом Євросоюзу, з часу обрання Президентом Єврокомісії у листопаді. Обидва високопосадовці ЄС зустрінуться з Президентом України Петром Порошенком і проведуть спільну прес-конференцію, яка відбудеться в Адміністрації Президента (вул. Банкова, 3) о 13:30 (GMT +2). Також Юнкер і Моґеріні проведуть зустрічі з Прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком, Головою Верховної Ради Володимиром Гройсманом та керівниками політичних груп. Окрім того, Юнкера було запрошено до головування, разом із Порошенком, під час засідання Національної ради реформ.
Візит відбудеться якраз після того, як кілька днів тому Європейський Парламент схвалив пропозицію Європейської Комісії (http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-15-4696_en.htm) щодо надання додаткової макрофінансової допомоги Україні у розмірі 1,8 млрд. євро. Ця сума виділяється на додачу до тієї підтримки, яку Брюссель вже надає Києву. Зокрема, у 2014 році Європейська Комісія надала Україні 1,36 млрд. євро у рамках попередніх програм з макрофінансової допомоги; очікується, що останній транш буде виділено цієї весни.
(З питань детальнішої інформації звертайтеся, будь ласка, за такими телефонами: Natasha Bertaud – тел.: +32 229 67456; Johannes Bahrke - тел.: +32 229 58615)