Спільний прес-реліз за результатами схвалення оновленого Порядку денного асоціації Радою асоціації між ЄС і Україною (19/03/2015)

Учора Рада асоціації між ЄС і Україною схвалила оновлений Порядок денний асоціації, який відіграватиме важливу роль у керуванні процесом здійснення реформ та проведення економічної модернізації України. Будучи узгодженим між українським урядом та ЄС і його країнами-членами, цей документ є головним політичним інструментом реалізації та моніторингу Угоди про асоціацію.

У Порядок денний асоціації між ЄС і Україною закладено політичні рамки, за допомогою яких можуть бути досягнуті загальні цілі політичної асоціації та економічної інтеграції. Це відбувається за допомогою списку пріоритетних реформ та конкретних заходів, а також необхідної підтримки з боку ЄС низки сфер, що є предметом Угоди про асоціацію, важлива частина з яких частково застосовується від 1 листопада 2014 року. Відтепер оновлений документ відображає посилений рівень асоціації у наших двосторонніх відносинах.
Також Порядок денний асоціації визначає десять короткострокових реформаторських заходів, здійснення яких є пріоритетним для України. Йдеться, зокрема, про конституційну і виборчу реформу, реформи у сфері судової системи, боротьби проти корупції, державного управління, енергетики, дерегуляції, державних закупівель, оподаткування та зовнішнього аудиту.
Євросоюз і Україна визнають важливість підтримки погоджених пріоритетів у належний і достатній політичний, технічний і фінансовий способи; вони вкотре підтверджують свої зобов’язання продовжувати працювати разом у напрямі політичної асоціації та економічної інтеграції України та ЄС; обидві сторони наголошують на важливості швидкої ратифікації Угоди про асоціацію усіма країнами-членами ЄС у відповідності до їхніх внутрішньодержавних процедур.
Брюссель і Київ погодилися об’єднати свої зусилля задля ефективного впровадження Порядку денного асоціації та Угоди про асоціацію та забезпечити ретельний моніторинг цього процесу.
Реалізація Порядку денного асоціації буде предметом і частиною щорічного звітування, моніторингу та оцінки.

Більше інформації:
Порядок денний асоціації між ЄС і Україною