Заява Федеріки Моґеріні щодо утримання Надії Савченко (05/03/2015)

Заява Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні з приводу утримання Надії Савченко:

«Сьогодні московський суд відхилив чергову апеляцію Надії Савченко проти її незаконного утримання Російською Федерацію, що була подана зважаючи на її імунітет як члена Парламентської асамблеї Ради Європи. Раніше сьогодні переважною більшістю голосів Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення, яким закликав до її негайного звільнення.

Савченко продовжує голодування протягом 82-х днів. Після такого тривалого періоду часу вона зіштовхнулася з серйозними проблемами зі здоров`ям або смертю. Верховна Рада України знову закликала до негайного звільнення Савченко задля збереження її життя.

Я вкотре додаю свій голос до усіх тих, хто закликає російську владу негайно звільнити Савченко з гуманітарних міркувань. Я також закликаю звільнити Олега Сенцова та інших українських громадян, яких утримують незаконно. Це буде в дусі нещодавно погодженого «Пакету заходів із впровадження Мінських угод» і зобов`язання звільнити усіх заручників та затриманих осіб, які мають стосунок до конфлікту в Україні».