Заява речника Федеріки Моґеріні щодо недопуску Сандри Калнієте на територію Росії (04/03/2015)

Заява речника Високого представника ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріки Моґеріні з приводу відмови у в`їзді депутата Європейського Парламенту Сандри Калнієте на територію Російської Федерації:

«Відмова у в`їзді депутата Європейського Парламенту Сандри Калнієте на територію Російської Федерації не дозволила їй відвідати церемонію поховання Бориса Нємцова, якого було вбито 27 лютого у Москві. Подібні заборони на в`їзд також зачепили представників країн-членів ЄС.
Обґрунтування, надане Калнієте, яка має дипломатичний паспорт, дає зрозуміти, що вона становить загрозу безпеці держави або суспільному порядку Російської Федерації. Це видається ненадійним поясненням відмови та не відповідає духу Угоди про спрощення віз між ЄС і Росією. Російська влада також має застосовувати прозорість по відношенню до обмежень на подорож.
У той час, як ЄС відданий ідеї пошуку шляху для деескалації, такі сигнали від Росії створюють нові напруженості у нелегкі часи – зокрема, через появу тенденції, коли представникам ЄС вибірково забороняють в`їзд до Росії з безсумнівно необґрунтованих суб`єктивних причин»