Угода про Асоціацію відкриває нові можливості для IT та електронної комерції України (27/02/2015)

26 лютого у Києві відбувся інформаційний семінар-дискусія для представників малого та середнього бізнесу, що працюють у сфері IT та e-commerce. Семінар пройшов в рамках проекту для малого та середнього бізнесу «Інформування щодо Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною: Що це означає для мене?», який фінансується ЄС та викликав широку зацікавленість представників ділових кіл.

Учасники заходу обговорили перспективи розвитку та алгоритм дій для українських підприємців, а також виклики та можливості, які чекають на IT та дотичні галузі після набуття чинності Угоди про асоціацію.

Джоселін Гютон, Перший секретар торгово-економічного відділу, Представництво ЄС в Україні: «Угода про асоціацію є інструментом для модернізації України. Це, насамперед, торговельні положення, що зроблять торгівлю між Україною та ЄС простішою і дешевшою. Але, разом  з тим, Угода  охоплює і багато інших аспектів, які після імплементації наблизять Україну до єдиного ринку ЄС. Йдеться не лише про торгівлю товарами, але й торгівлю послугами, рух капіталу, правила конкуренції тощо. Врешті-решт, імплементація Угоди повинна відповідати інтересам всіх компаній в Україні. Сектор ІТ-послуг в Україні дуже стрімко розвивається і зацікавлений у ринку ЄС та  партнерстві з європейськими компаніями. Тому, у тісній співпраці з українською владою, ми скеровуємо наші зусилля на те, щоб необхідна інформація була доступною для всіх зацікавлених сторін і зміни втілювались не лише на папері, але й у реальному житті українського бізнесу».

Віктор Гречин, експерт проекту ЄС “Інформування щодо Угоди про асоціацію: Що це значить для мене?”, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій: «Надходження від експорту послуг у сфері телекомунікацій і ІТ-технологій в Україні складають більше 1,5 млрд дол., що становить близько 10% у структурі експорту послуг Україною. Угода про асоціацію, що затверджує високі стандарти захисту прав у сфері інтелектуальної власності і полегшує доступ до європейських IT-ринків, сприятиме подальшому розвитку цього високодинамічного бізнесу».

Більше інформації про економічну частину Угоди про асоціацію (ГВЗВТ) та проект «Інформування щодо Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та Україною: Що це означає для мене?» можна отримати  за посиланням: www.europa-torgivlia.org.ua