Парламентарі ЄС та України вимагають від Росії дотримуватися Мінських угод (26/02/2015)

Росія має "по-справжньому сприяти мирному процесу, беручи на себе відповідальність за виконання Мінських угод", - наголошують депутати Європейського Парламенту та Верховної Ради України в рекомендаціях Раді ЄС, що були ухвалені 25 лютого у рамках засідання Парламентського комітету асоціації ЄС-Україна. У своїй заяві депутати рішуче засуджують "терористичні акти" в Україні та підтримують збереження та посилення санкцій ЄС проти Росії.

У своїх рекомендаціях депутати "підтримують домовленості, яких було досягнуто в Мінську 12 лютого 2015 року, завдяки сприянню Ангели Меркель та Франсуа Олланда", але закликають Росію "по-справжньому сприяти мирному процесу, беручи на себе відповідальність за виконання Мінських угод".

 Засудження політики Росії

Парламентський комітет асоціації ЄС-Україна, що складається з рівної кількості депутатів Європарламенту та Верховної Ради України, засуджує "агресивну експансивну політику Росії" та з болем констатує нещодавні насильницькі дії, унаслідок яких було вбито чимало мирних громадян, зокрема "66 дітей у Волновасі, Донецьку, Маріуполі та інших містах".

Депутати Європарламенту та Верховної Ради України засуджують "терористичні акти", зокрема теракт у Харкові, що мав місце у день вшанування першої річниці Євромайдану, та закликають до "негайного звільнення Надії Савченко та інших українських та європейських громадян, які незаконно утримуються в Росії".

Депутати ЄС та України повторюють свій заклик до Єврокомісії щодо підготування стратегії дій проти російської пропаганди.

 Політика візової лібералізації

Іншою ключовою темою, що обговорювалася між парламентарями, була тема візової лібералізації. Депутати також визнали рішучість українського уряду "застосувати необхідні законодавчі, політикові та інституційні рамки", завдяки яким Україна зможе отримати рекомендацію щодо запровадження безвізового режиму з боку ЄС на Ризькому саміті Східного партнерства в травні 2015 року.

 Комітет асоціації

Парламентський комітет асоціації ЄС-Україна вперше провів свою зустріч у вівторок, 24 лютого, та середу, 25 лютого, у Брюсселі. Зустріч відкрив Президент Європейського Парламенту Мартін Шульц та голова Верховної Ради України Володимир Гройсман. 

"У нас дві цілі. Одна – підвищити усвідомлення українською громадськістю того, чим є європейський проект. Друга – постійно тримати Україну на порядку денному ЄС та Європейського Парламенту", - наголосив наприкінці зустрічі співголова Комітету від Європарламенту Андрей Пленкович. Співголова комітету від України, Остап Семерак, підкреслив, що зустріч була сигналом волі та рішучості України виконати Угоду про асоціацію з ЄС.