Єврокомісар з гуманітарної допомоги Христос Стиліанідес відвідає Україну (22/01/2015)

Європейський Союз готується збільшити свою гуманітарну допомогу людям, ураженим конфліктом в Україні. Особливо це стосується переміщених осіб і тих, хто потребує допомоги, аби витримати міцні морози, що встановилися в Україні. Щоб обговорити з українською владою невідкладні заходи у цьому напрямі, зустрітися з жертвами кризи у східній Україні та вкотре підтвердити солідарність ЄС з ураженими людьми, до України прибуває Європейський Комісар з гуманітарної допомоги та управління в кризових ситуаціях Христос Стиліанідес. Його візит відбудеться 26-27 січня.

«Я дуже стурбований ситуацією з тисячами українців, які опинилися у справжній гуманітарній кризі через конфлікт, – підкреслив Стиліанідес напередодні свого візиту до України. – Зима робить їхнє виживання ще значнішим; особливо суворою вона є для переміщених осіб, дітей, літніх людей та найбідніших верств населення. Європа допомагає найбільш вразливим жертвами кризи від самого її початку; вона і надалі робитиме це. Я перебуватиму в Києві і Дніпропетровську, аби впевнитися, що наша допомога продовжує приносити полегшення скрізь, де воно потрібне. Наразі Єврокомісія готує спільний з країнами-членами гуманітарний пакет – це є черговим знаком того, що ми разом підтримуємо український народ і, що наша солідарність є відчутною і колективною».

Колективно країни-члени ЄС і Європейська Комісія надали Україні гуманітарної допомоги і допомоги для відновлення на суму у понад 76 млн. євро. Вже на місці за допомогою цієї допомоги зводяться притулки для переміщених осіб, здійснюється медичний догляд за пораненими і хворими, поліпшуються санітарні умови, а також надається їжа, вода та інша невідкладна допомога. Згідно зі статистикою ООН, конфлікт в Україні призвів до того, що понад 600 тис. людей стали внутрішньо переміщеними особами, ще близько 600 тис. людей полишили Україну, втікши у сусідні країни.