ЄС виділяє 250 мільйонів євро безповоротної допомоги в рамках Контракту для України з розбудови держави (12/06/2014)

ЄС виділив Україні 250 мільйонів євро безповоротної допомоги. Виплата є першим базовим траншем за Контрактом на будівництво для України з розбудови держави, загальна вартість якого становить 355 мільйонів євро.

Контракт для України з розбудови держави – це основна ініціатива ЄС для підтримки України у розв’язанні ключових проблем, що стояли на перешкоді реформам та європейській інтеграції в минулому. Особливу увагу зосереджено на підтримці зусиль України в боротьбі з корупцією та реформуванні державної служби.

Виплата першого траншу відображає позитивну оцінку Європейським Союзом успіхів України в управлінні державними фінансами, та зокрема  Закону "Про здійснення державних закупівель" від 10 квітня. Виплата є можливою сьогодні завдяки зусиллям Голови Верховної Ради України Олександра Турчинова, докладеним до того, щоб закон про підтримку військової мобілізації не був використаний для послаблення Закону про державні закупівлі.

Ян Томбінський, Голова Представництва ЄС в Україні, зазначив: "Цей платіж ґрунтується на вірі в те, що Україна знаходиться на шляху до побудови сильної демократії. Це вимагає повної віддачі Уряду в процесі реформування, що стосується, наприклад, реформи державної служби, конкурентних державних закупівель та надто, боротьби з корупцією".

Перший, базовий транш виплачується після виконання чотирьох загальних умов (державна політика, макроекономічна стабільність, управління державними фінансами та прозорість бюджету). Другий варіативний транш (очікується в другому кварталі 2015 року в розмірі 105 мільйонів євро) залежатиме від досягнень у сфері боротьби з корупцією, державних закупівель, доступу до інформації, управління державними фінансами, реформи державної служби, конституційної реформи та виборчого законодавства.

Представництво ЄС в Україні буде пильно слідкувати за досягненням поставлених цілей для отримання другого траншу у  співпраці з представниками громадянського суспільства та Урядом України.

Контракт для України з розбудови держави – є однією з основних складових пакету підтримки України розміром в 11 мільярдів євро, анонсованого Президентом Європейської Комісії 5 березня 2014 року. В цей пакет також входить позика 1,6 мільярда євро, надана Україні в рамках макрофінансової допомоги. 

Додаткова інформація

Загальна мета Контракту будівництво для України з розбудови держави – надання Урядові України підтримки для розв’язання короткострокових економічних проблем і підготовки до проведення докорінної реформи в контексті політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС на основі Угоди про асоціацію/Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) шляхом підтримки заходів у сфері врядування, боротьби з корупцією, реформування системи державного управління, включаючи реформу державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.

Контракт будівництво для України з розбудови держави – це програма бюджетної підтримки, а отже, кошти надходять до державного бюджету України та будуть розподілені згідно з плануванням видатків державного бюджету, закупівель, системи бухгалтерського обліку і контролю.

Угода про фінансування за Контрактом для України з розбудови держави була підписана Президентом Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу та Прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком 13 травня 2014 року. 

Для отримання детальнішої інформації щодо проектів співпраці ЄС-Україна звертайтесь до п. Марті Луцара, менеджера з комунікацій Представництва ЄС в Україні: e-mail: martti.lutsar@eeas.europa.eu, тел. +38 (044) 390-80-10