Голова Представництва ЄС та Постійний координатор ООН засвідчили розвиток місцевого самоврядування у Петриківському районі (10/08/2012)

10 серпня Посол Жозе Мануел Пінту Тейшейра, Голова Представництва ЄС в Україні, і пан Олів'є Адам, Постійний координатор ООН та Постійний представник ПРООН, відвідали організацію громади «Петриківська Берегиня». Це пілотна громада в Дніпропетровській області, яку підтримує спільний проект ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ).

«Успіх Проекту МРГ надихнув Європейський Союз і надалі підтримувати українських громадян на шляху розвитку місцевого самоврядування. Для підтримки ще 700 громад буде додатково виділено €23 млн.», - повідомив в ході візиту Посол Жозе Мануел Пінту Тейшейра.  

Пан Олів'є Адам наголосив, що «У програмах з місцевого розвитку,  ПРООН приділяє особливу увагу зміцненню та відновленню місцевих громад, відродженню духу самоорганізації та соціального об’єднання».

У Петриківському районі дипломати, ЗМІ та місцева влада мали нагоду на практиці ознайомитись з результатами розвитку місцевої демократії та покращення самоуправління. Офіційний візит розпочалася зі спілкування із місцевою громадою "Петриківська Берегиня", а опісля учасники відвідали дитячий садок "Сонечко", що був відремонтований за ініціативи громади для покращення енергозбереження. Приміщення, в якому розташований дошкільний заклад, побудоване в 1971 році, і дах будівлі потребує негайного утеплення, що буде здійснено в рамках проекту МРГ. 

Петриківський район Дніпропетровської області є одним з 261 партнерських регіонів Проекту МРГ, де сільські громади самоорганізувались для планування та реалізації мікро-проектів з енергозбереження, водопостачання, охорони здоров'я та охорони довкілля.  

Успішний досвід пілотних громад на сьогодні поширюється серед інших регіонів в ході семінарів та тренінгів. З моменту запуску Проекту МРГ в Дніпропетровській області, було створено 42 громадських об'єднань. Ще 200 громадських організацій було створено за межами проекту за ініціативою громадян. Ініціативи громад спільно фінансуються ЄС та ПРООН, а також місцевими бюджетами та громадянами.

Проект ЄС /ПРООН Місцевий розвиток орієнтований на громаду (Проект МРГ)

З початку проекту CBA в 2007 році його підтримку отримали понад 1100 українських громад та 1,2 млн. громадян України. З бюджетом в 13 млн. євро, проект допомагає відбудовувати медичні заклади, забезпечувати вуличне освітлення, шкільні автобуси, заміну вікон у школах і лікарнях, а також допомагає із забезпеченням чистою водою. Усе це було реалізовано за активної участі місцевих громад, з використанням механізмів соціальної мобілізації, які допомогли об’єднати зусилля місцевих громади та місцевої влади для спільного прийняття рішень, розподілу витрат, втілення проектів для громади та забезпечення сталого розвитку.

Детальніша інформація про Проект - на веб-сайті www.cba.org.ua