ЄС покращує ситуацію із неврегульованими мігрантами в Україні (21/10/2011)

Європейський Союз виділив 30 млн. євро на вирішення питань щодо нелегальних мігрантів, посилення національної політики в сфері міграції, а також будівництво семи центрів тимчасового розміщення і двох центрів тримання мігрантів протягом наступних двох з половиною років в контексті Угоди про реадміссію між ЄС та Україною.

Проект, фінансований коштом ЄС "Консультаційні послуги щодо створення центрів утримання нелегальних мігрантів під охороною та центрів тимчасового утримання неврегульованих мігрантів в Україні", допоможе Україні затримувати і належним чином поводитись із неврегульованими мігрантами – у відповідності до найкращих європейських практик та гуманітарних стандартів, визначених Радою Європи, Європейським судом з прав людини, Комітетом запобігання катуванням або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню та покаранню, та законодавством ЄС.

Мета проекту полягає в наданні підтримки Україні в проектуванні, створенні/облаштуванні та наданні обладнання для пунктів тимчасового розміщення і центрів затримання для неврегульованих мігрантів у відповідності до Європейських стандартів. Оновлені центри забезпечать належні умови для проживання і поводження стосовно мігрантів, прийнятих на умовах реадмісії, або, затриманих неврегульованих мігрантів, у відповідності до рекомендації Ради Європи та Комітету запобігання катуванням або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню та покаранню.

Угоди щодо створення центрів тимчасового розміщення, як планується, будуть підписані в: Павловичах (Львівська область), Смільниці, (Львівська область), Ужгороді (Закарпатська область), Великому Березному (Закарпатська область), Солотвино (Закарпатська область), Сопичі (Сумська область), Краснодоні (Луганська область). Центри утримання мігрантів планується побудувати в Жданівці (Донецька область) та Мартинівському (Миколаївська область). Очікується, що будівництво центрів тимчасового розміщення розпочнеться восени 2011 і завершиться до весни 2014 року.

Представництво Європейського Союзу в Україні та Державна прикордонна служба України 19 жовтня 2011 року, відкрили будівництво першого центру тимчасового розміщення мігрантів в с. Сопич Сумської області.

Більш докладно:

http://ec.europa.eu/europeaid/where/neighbourhood/country-cooperation/ukraine/ukraine_en.htm

http://ec.europa.eu/europeaid/documents/aap/2007/ec_aap-2007_ua_en.pdf

або звертайтеся до п. Сергія Ладного, Представництво Європейського Союзу в Україні, тел: +380 44 390 80 10, (додатковий) 347