Троє українських учнів пройшли до фіналу Міжнародного конкурсу малюнків ЄС (07/07/2011)

Маріанна Бартошевська з Львівської області, Євангеліна Бут з Херсонської області та Наталія Макогон з Донецької області стали фіналістами Міжнародного конкурсу малюнків Європейського Союзу на тему ґендерної рівності цього року. Їх малюнки буде опубліковано в спеціальному буклеті про конкурс, а самі фіналісти отримають невеличкі подарунки від Представництва ЄС в Україні.

Понад 40,000 дітей віком від восьми до десяти років надіслали своє бачення того, як зробити світ кращим місцем, в якому панує рівність. Україна продемонструвала один з найвищих рівнів участі серед всіх інших країн, подавши понад 2500 малюнків. Головний приз в розмірі 1,000 Євро в європейській категорії було присуджено малюнкам з Косово та Росії.

Маріанна Бартошевська, 9 річна школярка з міста Золочів Львівської області, пояснює ідею малюнку , який потрапив у фінал конкурсу: «Навіть зараз десь на землі відбувається війна. Леся та Андрійко вирішили допомогти людям, які живуть у таких країнах. За допомогою голуба миру вони звертаються до урядів цих країн. Таким чином Лемя та Андрійко намагаються разом зробити світ добріше та людяніше».

Вже п’ятий рік поспіль Європейський Союз проводить конкурс, який традиційно оголошується в Міжнародний жіночий день. Цього року в конкурсі взяли участь 60 країн з усього світу. Переможців обирали відповідно до їх здатності надіслати сильне повідомлення на задану тематику в контексті власної країни, а також їх оригінальність, творчий підхід та художнє бачення. Конкурс малюнків допомагає мобілізувати та підняти рівень інформованості дітей та дорослих про питання ґендерної рівності.

Малюнки переможців та додаткову інформацію про конкурс можна знайти за наступним посиланням:http://ec.europa.eu/europeaid/what/gender/drawing-competition-2011_en.htm