Прес-конференція проекту ЄС у сфері міграції (20/04/2010)

Представники преси запрошуються взяти участь у прес-конференції, яка відбудеться після завершення заключної конференції проекту КГДІС ЕРІТ в Україні, який очолювало Міністерство внутрішніх справ Чеської Республіки.

У рамках цього проекту, який має на меті зміцнити інституційну спроможність, міграційні служби шести держав-членів ЄС тісно співпрацювали з українськими органами влади у сфері притулку та міграції. Протягом більше 27 місяців реалізації проекту було проведено 59 тренінгів, семінарів, практичних занять та консультацій. Декілька сот представників українських органів влади взяли участь у навчанні, яке проводили десятки експертів держав-членів ЄС.

Було розроблено низку рекомендацій з урахуванням найкращих практик ЄС у сфері видворення та візових питань, у тому числі дослідження щодо можливості створення системи ІТ для центральної бази даних. Крім того, у рамках проекту було витрачено більше, ніж 400 тисяч Євро на матеріальну допомогу українським органам влади. Зокрема, було встановлено та оснащено чотири спеціальні приміщення для утримання нелегальних мігрантів (п’яте знаходиться в процесі будівництва); встановлюються та оснащуютьсякімнати для проведення співбесід у двох міжнародних аеропортах та одному морському порту; значно покращено системи безпеки у двох центрах утримання, а також надано комп’ютерну та комунікаційну техніку регіональним міграційним службам, які мають справу із запитами щодо надання притулку.

Протягом заключної конференції будуть обговорені результати проекту та їх вплив на міграційну систему в Україні. Представники високого рівня Представництва ЄС, міграційні служби 6 держав-членів ЄС, українські представники державних органів та інші учасники обговорять перспективи майбутньої співпраці.

Прес-конференція відбудеться 27квітня о 12.00 в готелі "Одеса" (вул. Приморська 6A, м.Одеса).

Доповідати будуть наступні учасники:

       Пані Марія Стогова, аташе з питань міграції та притулку, Представництво Європейського Союзу

       Пан Ян Вичітал,директор Департаменту консульських концепцій та методологій, Міністерство закордонних справ Чеської Республіки

       Пан Віктор Давиденко,перший заступник директора ДГІРФО, Міністерство внутрішніх справ України

       Пан Олександр Мельников,заступник голови Державної прикордонної служби України

       Пан Володимир Коваленко,заступник директора Департаменту консульської служби,Міністерство закордонних справ України 

       Пан Олександр Пасенюк, президент Вищого адміністративного суду України

       Пан Мартайн Плюм, директор Департаменту розширення можливостей східного сектору, МЦРМП (англ.  ICMPD)

 

Просимо підтвердити Вашу участь до23квітня2010року на нижче вказані адреси. Детальна програма буде надіслана після реєстрації.

 

За додатковою інформацією звертайтеся до:

Зденека Бєлоножніка, офіцера зв’язку проекту КГДІСЕРІТ, МЦРМП: zdenek.belonoznik@icmpd-ua.org

Олени Носкової, асистента проекту, ICMPD: olena.noskova@icmpd-ua.org

 

Тел. +380 44 501 9496