Україна завершила процес вступу до Європейського енергетичного співтовариства (24/09/2010)

Україна приєдналася до Європейського енергетичного співтовариства. Відповідний Протокол про вступ сьогодні під час засідання міністрів Енергетичного співтовариства підписали Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко та Міністр економіки колишньої югославської республіки Македонії (яка нині головує в Енергетичному співтоваристві) Фатмір Бесімі.

Європейський Комісар з енергетики Ґюнтер Г.Eттінґер назвав угоду взаємовигідною для обох сторін. «Тепер Україна матиме доступ до загальноєвропейського енергетичного ринку, заснованого на принципах солідарності та відкритості. У свою чергу, Співтовариство отримає гарантії поставок енергоресурсів», - підкреслив Eттінґер.

Рада Міністрів Енергетичного співтовариства ухвалила положення щодо приєднання України у грудні 2009 року. Проте воно стало можливим лише після нещодавнього прийняття українською стороною закону про функціонування газового ринку, який відповідає внутрішньому законодавству ЄС.  

Наразі український парламент (Верховна Рада) має ратифікувати Договір про створення Енергетичного співтовариства. Після цього Україна стане повноправним членом цієї міжнародної організації.

Нагадаємо, що Енергетичне співтовариство було засновано 1 червня 2006 року. Воно здійснює свою діяльність на засадах лібералізації енергетичних ринків та імплементації законодавства ЄС у сферах електроенергії, газу, довкілля та відновлюваної енергії. До організації входять: країни-члени ЄС, Албанія, Боснія та Герцеговина, Хорватія, колишня югославська республіка Македонія, Чорногорія, Сербія, Молдова та Місія ООН у Косово. Статус спостерігачів мають Грузія, Норвегія та Туреччина. Детальніше