Вирішення проблеми нелегальної транзитної міграції: Початок проекту ЄС бюджетом на 2.2 млн. євро, в якому беруть участь 6 країн-членів ЄС та Україна (20/06/2008)

В четвер, 24 червня 2008 р. о 10:30 у рамках проекту, що фiнансується ЄС КГДІС в Україні – Розширення можливостей і технічна допомога органам влади України для ефективної боротьби з неврегульованою транзитною міграцією (ERIT) – Комплексний та комплементарний підхід у допомозі в управлінні міграційними процесами в Україні”, буде проведено прес - конференцiю у готелi Kиїв, конференц-зал “Кришталевий”( Грушевського 26/1 ) з приводу офіційного початку реалізації проекту.

24 червня 2008 р. директори міграційних служб із 6 країн-членів ЄС (Чеська Республiка, керiвник проекту, Угорщина, Нiдерланди, Польща, Словаччина і Велика Британiя) зустрінуться з високопоставленими представниками міграційних установ України (Мiнiстерство внутрiшнiх справ, Державна прикордонна служба, Мiнiстерство закордонних справ, Державний комiтет у справах нацiональностей i релiгiй та Міністерство юстиції). Їхньою зустріччю офіційно розпочнеться в Україні проект, вартістю 2,2 мільйони євро, що фінансується програмою Європейської Комісії “ЕНЕЙ”, яка спрямована на співпрацю з країнами третього світу у сфері міграції та надання притулку. Мета проекту – розширити можливості України у боротьбі з нелегальною транзитною міграцією.

Розвиток міграційних тенденцій в Україні і через неї, а також нові проблеми, які можуть виникнути протягом реалізації договору України з ЄС про реадмісію збільшать необхідність в ефективному управлінні міграційною системою України. Ефективне управління міграційною системою допоможе зменшити соціальні, політичні та економічні витрати на вирішення проблеми нелегальної транзитної міграції.

Міграційні служби шести країн-партнерів мають на меті систематично обмінюватися досвідом успішного управління міграційними процесами, який спирається на підтримку на державному рівні. Проект також набуває актуальності через заплановані реформи в українській міграційній системі. Крім того, проект передбачає інвестування у реконструкції та обладнання з метою покращити умови праці в Україні, а також стандарти догляду за іммігрантами та шукачами притулку. Сфери діяльності охоплюють питання притулку, коротко-та-довгострокових центрів утримання для нелегальних мігрантів, повернення та візові питання.

Новий для України підхід державного рівня наслідує концепцію “твіннінг-партнерства” (англ. twinning light) - механізм гармонізації ЄС, за допомогою якого експерти з країн-членів регулярно співпрацюють із установами країн-партнерів, які відповідають за відповідні сектори. Оскільки проект охоплює сладні міграційні питання, його поділено на 6 модулів, кожен з яких охоплює певний вид діяльності і за який відповідає одна з країн-партнерів ЄС.

“Спільний досвід як “старих” так і ”нових” країн-членів ЄС буде гарною базою для підтримки України у наближенні існуючих в країні норм та стандартів у сфері притулку та міграції до стандартів ЄС”, зауважив пан Дірк Шюбель, голова відділу політики, преси та інформації Представництва Єврокомісії в Україні.

Виконавець проекту – Міжнародний центр розвитку міграційної політики. Для детальнішої інформації звертайтеся до Марсели Ентліхової, координатора КГДІС ERIT проекту (Marcela.Entlichova@icmpd.org, Тел. +43-1-504 46 77-79) або Зденека Бєлоножніка, офіцера по зв’язкам в Києві (Zdenek.Belonoznik@icmpd-ua.org, Тel. +380 44 501 94 96).

Акредитацна прес конференцію – до 23 червня 2008 р., 18.30.

Контактні деталі проекту:

Зденек Бєлоножнік, Офіцер по зв'язкам

Проект КГДІС ERIT Україна

Тел.: +380 44 501 94 96

Email: Zdenek.Belonoznik@icmpd-ua.org