ЄС та Україна узгодили умови вступу України до СОТ (17/01/2008)

Узгодження умов відкриває шлях до вступу України до СОТ і створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС

Вчора Європейський Союз і Україна вирішили останні питання, що залишалися відкритими у контексті обговорення вступу України до СОТ. На зустрічі у Лондоні Комісар ЄС з питань торгівлі Пітер Мендельсон і віце-прем’єр-міністр України Григорій Немиря досягли згоди щодо остаточних умов вступу України до СОТ. Ця згода відкриває шлях до остаточного затвердження членами СОТ умов вступу України до цієї організації. Після ратифікації угод про вступ Україна стане 152-им членом СОТ. ЄС завершив двосторонні переговори з Україною щодо вступу до СОТ у 2003 році.

Комісар ЄС з питань торгівлі Пітер Мендельсон сказав: „Це – важливий день для України. ЄС завжди твердо підтримував Україну в її прагненні стати членом СОТ. Сьогоднішня згода відкриває Україні шлях до повного приєднання до світової торгівельної системи. Це – перший крок до більшої інтеграції України до світової та європейської економіки.”

ЄС завершив двосторонні переговори з Україною щодо вступу до СОТ у 2003 році. Після цього він продовжив працювати з Україною у рамках багатосторонньої робочої групи, що розглядає усі заявки на вступ до СОТ, з кількох питань, включаючи гарантії щодо погодженого зниження ставок вивізного мита на деякі види сировини. Тепер ЄС розпочне переговори щодо комплексної угоди про створення зони вільної торгівлі з Україною.

Загальна інформація

ЄС є найбільшим торговим партнером України і найбільшим ринком збуту її продукції. У 2006 році 25% українського експорту на загальну суму 8,7 млрд. євро було реалізовано в ЄС, а 42% від обсягів її імпорту на суму 17,8 млрд. євро походили з Євросоюзу. В 2006 році Європейська Комісія запропонувала Україні укласти нову розширену угоду, яка включатиме проведення переговорів щодо створення зони вільної торгівлі для посилення інтеграції двох економік. Членство у Всесвітній організації торгівлі є обов’язковою умовою для початку таких переговорів.

Членство в СОТ дасть Україні значні переваги: забезпечить гарантований доступ до ринків інших країн-членів СОТ, включаючи ЄС, а також підніме стабільність і відкритість ринку України на новий рівень, що сприятиме розширенню торгівельних контактів і залученню нових інвестицій. Членство України в СОТ стане значним кроком на шляху інтеграції України до світової економіки.