Технічна та фінансова співпраця

Фінансова співпраця ЄС і України

ЄС та держави, які входять до його складу, є найважливішими донорами України. З 1991 року Європейське Співтовариство надало Україні допомогу на загальну суму в 2,5 мільярда євро. Обсяг фінансової допомоги ЄС Україні збільшується. Щорічне двостороннє фінансування (Національний План Дій) зросло з 47 мільйонів євро в 2002 році до 116 мільйонів євро в 2009 році.

Технічна й фінансова співпраця з боку ЄС підтримує прагнення України наблизитися до Європейського Союзу. ЄС, держави, що входять до його складу, та інші країни-донори підтримують вибір України, зроблений на користь європейського стилю життя, і бажають співпрацювати з Україною для того, щоб допомогти цій країні реалізувати свої зусилля щодо розвитку й запровадження стратегічних планів, а також запропонувати Україні європейські рішення для усунення її проблем.

Оскільки Україна є привілейованим партнером ЄС і приймає участь у реалізації Європейської політики сусідства, вона користується перевагами European Neighbourhood & Partnership Instrument (ENPI) (Європейського інструменту сусідства й партнерства (ЄІСП)). У рамках дії цього інструменту партнерство ЄС і України перетворилося з простої технічної допомоги на більш суттєву та цілеспрямовану підтримку реформ і процесу інтеграції з ЄС, до яких прагне Україна.

Діючу Національну Індикативну Програму на 2007-2010Усі доступні переклади. (стратегію допомоги на 2007-2010 роки) (494 мільйона євро) було визначено в тісному співробітництві з Українським урядом і прийнято в березні 2007 року. Ця стратегія складається з таких нових інструментів, як підтримка бюджету й партнерство, метою яких є сприяння політичним принципам, стратегіям і планам Українського уряду відповідно до стандартів ЄС.

Підтримка бюджету певних галузей, завдяки якій допоміжний вплив надаватиметься безпосередньо державному бюджету, спрямована на покращення ефективності фінансової співпраці ЄС і України. Європейській Союз тісно співпрацює з державами, що входять до його складу, та іншими країнами-донорами України з метою забезпечення ефективності технічної та фінансової співпраці з Україною.

Нова Національна Індикативна Програма на 2011-2013 рр. pdf - 557 KB [557 KB] Усі доступні переклади. (протягом 3 років – 470 мільйонів євро) передбачає збільшення бюджету на 27% і зосереджена на вступі в дію Угоди про асоціацію ЄС-Україна (включаючи створення Глибокої та всебічної зони вільної торгівлі) та таких питаннях, як прикордонне управління, енергія та зміна клімату.

Рамковим документом для фінансового та технічного співробітництва з Україною є Порядок денний Асоціації ЄС-УкраїнаУсі доступні переклади. , який було прийнято Радою по співробітництву у листопаді 2009 року. Цей документ заміняє спільний План Дій 2005 року та готує до вступу в дію Угоди про асоціацію. План дій Асоціації визначає прііорітети, які потребують негайної дії в очікуванні вступу в дію Угоди. Це спільна відповідальність ЄС та України. На 2010 рік було спільно Україною та ЄС погоджено перелік пріорітетів діяльностіУсі доступні переклади. .