Фестываль сучаснага еўрапейскага кіно (26/04/2016)

Прадстаўніцтва Еўрапейскага саюза ў Беларусі, амбасады краін ЕС у Беларусі пры падтрымцы Міністэрства культуры Рэспублікі Беларусь і Мінгарвыканкама прадстаўляюць Фестываль сучаснага еўрапейскага кіно.

Мінск, кінатэатр "Победа", 17-26 траўня 2016 года

Расклад паказаў

Аўторак, 17 траўня, 18:30

 1. * * * Літва: “Сад Эдэма” (Edeno  Sodas), мастацкі, рэжысёр Альгімантас Пуйпа, 2015, 93 хв. Рэжысёр і акцёр наведваюць паказ.  

Аўторак, 17 траўня, 21:00

 2. * * * Вялікабрытанія: "Гонар" (Pride), мастацкі, рэжысёр Мэцью Уорхус, 2014, 119 хв.

Серада 18 траўня 18:30

3. * * * Госць фестываля (Злучаныя Штаты, Польшча, Ізраіль): “Ян Карскі. Праведнік свету” (Karski and the Lords of Humanity), дакументальны, рэжысёр Славамір Грунберг, 2015, 72 хв.

Серада 18 траўня 21:00

4. * * * Чэшская Рэспубліка: "Дамашняя апека" (Home Care), мастацкі, рэжысёр Славер Горак, 2015, 92 хв.

Чацвер 19 траўня 18:30

5. * *  Італія: “Італьянскія сюжэты” (Italian Movies), мастацкі (камедыя), рэжысёр Матэа Пелегрыні, 2013, 99 хв.

Чацвер 19 траўня 21:00

6. * Францыя: “Адзін дзень у жыцці Андрэя Арсеньевіча” (Une journée d'Andrei Arsenevitch), дакументальны, рэжысёр Крыс Маркер, 1999, 55 хв.

Пятніца 20 траўня 18:30

7. Румынія: "Дом кахання" (Love Building), рэжысёр Юлія Ругіна, 2013, 85 хв.

Пятніца 20 траўня 21:00

8. Румынія: "Шчаслівага пахавання" (Funeralii fericite), мастацкі, рэжысёр Хоратю Малаэле, 2013, 111 хв.

Субота 21 траўня 16:00

9. * Нідэрланды "Добрыя дзеці не плачуць" (Achtste Groepers Huilen Niet), мастацкі, рэжысёр Дэніс Ботс, 2012, 96 хв.

Субота 21 траўня 18:30

10. * * * Данія: "Ціхае сэрца" (Stille hjerte), мастацкі, рэжысёр Біле Аўгуст, 2014, 98 хв.

Субота 21 траўня 21:00

 11. * * * Данія: "Рыба-сонца" (Klumpfisken), мастацкі, рэжысёр Сорэн Бале, 2014, 100 хв.

Нядзеля 22 траўня 16:00

 12. Фінляндыя: "Казка пра возера" (Järven tarina), дакументальны, рэжысёры Кім Саарнілуата і Марка Рор, 2015, 80 хв.

Нядзеля 22 траўня 18:00

13. * * * * Германія: "Вікторыя" (Victoria), мастацкі, рэжысёр Себасцьян Шыпер, 2015, 138 хв.  

Нядзеля 22 траўня 21:00

14. * * * Славенія: "Практыкаванні ў абдымках" (Vaje v objemu), мастацкі, рэжысёр Метад Певеч, 2012, 89 хв.

Панядзелак 23 траўня 18:30

 15. Эстонія: "Арва Пярт – Нават калі я згублю ўсё", дакументальны, рэжысёр Дорыян Супін, 2015, 90 хв.

Панядзелак 23 траўня 21:00

16. Польшча: "Мае дачкі – каровы" (Mojecórkikrowy), мастацкі, рэжысёр Кінга Кинги Дембска, 2015, 88 хв. Рэжысёр наведвае паказ.

Аўторак 24 траўня 18:30

17. * * * Партугалія: "У кошак няма галавакружэння" (Os Gatos não Têm Vertigens), мастацкі, рэжысёр Антоніа-Педра Васкансэлас, 2014, 124 хв. 

Аўторак 24 траўня 21:00

 18. * * * *  Ірландыя: "Пераслед" (Pursuit) рэжысёр Пол Мерсье, 2015, 95 хв.

Серада 25 траўня 18:30

19. * * * Швецыя: "Стакгольмскія гісторыі" (Stockholm Stories), мастацкі,  рэжысёр Карын Фален, 2014, 97 хв.

Серада 25 траўня 21:00

20. * Эстонія: "Самураі Чарнобыля" (Tšernobõli samuraid), дакументальны, рэжысёр Івар Хейнмаа, 2012, 55 хв.

Чацвер 26 траўня 18:30  

21. Латвія: "Малітва на крыжы" (Lūgšana krustā), дакументальны, рэжысёр Дзідра Смілтэна, 2008, 52 хв. Рэжысёр наведае паказ.

Чацвер 26 траўня 21:00

22.  Беларусь: "Марк Шагал. Пачатак" ды іншыя новыя беларускія анімацыйныя фільмы

 

Кінатэатр "Победа", вул. Інтэрнацыянальная, 20

Тэлефон для даведак (017) 203 77 66

Уваход вольны

 

Квіткі можна атрымаць у кінатэатры ў дзень паказу за гадзіну да яго пачатку.

 * -  дзецям да 12 гадоў прагляд дазволены толькі ў суправаджэнні бацькоў ці педагога

 ** - дзецям да 14 гадоў прагляд дазволены толькі ў суправаджэнні бацькоў ці педагога  

*** - прагляд дазволены толькі для аўдыторыі, старэйшай за 16 гадоў

**** - прагляд дазволены толькі для аўдыторыі, старэйшай за 18 гадоў